Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (6/1/2013): Κεραυνός Χαλκίδας-Ζάρακες 1-3

Οι Ζάρακες επικράτησαν του Κεραυνού Χαλκίδας, σαν σήμερα 6/1, για τη 13η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, έτσι άνοιξαν το σκορ στο 26′ με τον Γκίκα, ο οποίος στο 37′ διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΖ. Στην επανάληψη η ομάδα των Ζαράκων συνέχισε να υπερέχει και με τον Γκίκα να κάνει χατ-τρικ, έφτασε στο 0-3 στο 57ο λεπτό. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, φτάνοντας απλά στη μείωση του σκορ στο 65′ με τέρμα του Ματσούκα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκρινιάρης/Λιαγκάκης-Παυλάτος.

ΓΚΟΛ: 65′ Ματσούκας-26′ & 37′ & 65′ Ε. Γκίκας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Καραβασίλης, Ζεϊμπέκης, Μπασινάς, Αναστόπουλος, Τσιμπρικίδης, Ματσούκας, Στάμου, Σ. Ζεϊμπέκης (72′ Τοτός), Μάλλιαρης (75′ Γιαπλές), Λειβαδίτης, Κουζουλόγλου (46′ Παπαγρηγορίου).

ΖΑΡΑΚΕΣ: Γ. Γκογκορώσης, Λιώνης (86′ Κρητικός), Ντούνης (64′ Μίχας), Τσέλα, Λυκούρης (60′ Πέλλας), Καλιοντζής, Αποστόλου, Γρ. Γκογκορώσης, Δ. Γκίκας, Ε. Γκίκας, Τσεκούρας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2012-13ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ 2012-13

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Άγιος Αθανάσιος-Καμάρες 2-0, Οκτωνιά-Τραχήλι 2-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Νεάπολη 4-3, Κεραυνός Χαλκίδας-Ζάρακες 1-3, Ανδρονιάνοι-Ατρόμητος Χαλκίδας 5-0, Αφράτι-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 6-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ζάρακες 35, Τραχήλι 25, Καμάρες 24, Ανδρονιάνοι 23, Αφράτι 22, Ηρακλής Πρασίνου 22, Κεραυνός Χαλκίδας 21, Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 19, Οκτωνιά 17, ΑΕΚ Χαλκίδας 14, Ατρόμητος Χαλκίδας 14, Άγιος Αθανάσιος 13, Νεάπολη 10, Κονίστρες -6.

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λήλας Βασιλικού-Ληλάντιο 3-1

ΑΟ Χαλκίς: Αναβλήθηκε η γενική συνέλευση (video)