Σαν Σήμερα (5/1/2013): Όλυμπος Γυμνού-Καστέλλα 2-3

Με 3-2 επικράτησε η Καστέλλα στο Γυμνό του Ολύμπου, σαν σήμερα 5/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Τζαμίχας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, που είχαν την υπεροχή, στο 39′ όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Όλυμπος ισοφάρισε με τέρμα του Βαγ. Σταματούκου. Ο Λεοντής στο 54′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΑΠΟΚ στο 54′ και πέντε λεπτά μετά ο Τσιβίκας έκανε το 1-3. Το μόνο που κατάφεραν στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 79′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούρμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Όλυμπος Γυμνού-Καστέλλα 2-3, Δύστος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-3, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 3-1, Δροσιά-Αρτάκη 1-0, Προποντίδα-Αυλωνάρι 0-0, Λήλας Βασιλικού-Κύμη 1-1, Ιστιαία-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0, Κριεζά-Ωρεοί 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 33, Ολυμπιακός Χαλκίδας 28, Δροσιά 28, Δύστος 24, Αυλωνάρι 24, Παντριαδικός 20, Αρτάκη 20, Λήλας Βασιλικού 20, Απόλλων Ερέτριας 20, Καστέλλα 20, Ιστιαία 19, Νηλέας Νεοχωρίου 17, Ωρεοί 13, Προποντίδα 13, Όλυμπος Γυμνού 11, Κριεζά -6.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (6,13/11)

Κορονοϊός: Τέλος στις προπονήσεις όλων των ομάδων μέχρι 27 Μαρτίου

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Ορισμός αγώνα πρωταθλήματος