Σαν Σήμερα (4/1/2014): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 5-0

Με 5-0 κέρδισε τον Όλυμπο Γυμνού ο Ολυμπιακός Χαλκίδας, σαν σήμερα 4/1, για τη 16η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Χαλκίδας έφτασε σε άνετη επικράτηση με το έργο της να γίνεται ακόμη πιο εύκολο απ’ το τριακοστό λεπτό και μετά, οπότε και αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Μωραΐτης. Έτσι στο 34′ άνοιξε το σκορ με γκολ του Βεζιρτζόγλου και στο 36′ ο Σκριβάνος διπλασίασε τα τέρματα της. Ο Ολυμπιακός έδωσε μεγαλύτερες διαστάσεις στην επικράτηση στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Δάσκο να κάνει το 3-0 στο 81′ και τον Βεζιρτζόγλου να σημειώνει τα δύο επόμενα γκολ της ομάδας του, στο 85′ και στο 88′, κάνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσάκος/Καμπούρης-Σιμιτζής.

ΓΚΟΛ: 34′ & 85′ & 88′ Βεζιρτζόγλου, 36′ Π.Δ. Σκριβάνος, 81′ Δάσκος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Ευαγγελινός, Μουσάι, Τσεμπελίκος, Δάσκος, Μπισμπικόπουλος, Μεθενίτης, Σπηλιώτης (75′ Γκριτζάλας), Βάρκας (60′ Κυτίνος), Σκριβάνος, Βεζιρτζόγλου, Παπαδέδες.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ: Μωραΐτης, Κοντός, Β. Κιούσης (32′ Πετράκης), Μήτρου, Ξουρής, Βέσελι, Αργύρης, Δ. Κιούσης (75′ Δαφνής), Ζαχαριάς (46′ Μπαρώτας), Δίπλας, Α. Κιούσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 4-0, Λήλας Βασιλικού-Δροσιά 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 5-0, Ιστιαία-Αυλωνάρι 4-0, Σκύρος-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3-1, Καστέλλα-Δύστος 1-1, Παντριαδικός-Ταμυναϊκός 0-0, Λουκίσια-Ακαδημία Ιστιαίας 4-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λουκίσια 36, Ιστιαία 35, Απόλλων Ερέτριας 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 34, Αρτάκη 30, Ταμυναϊκός 25, Καστέλλα 24, Λήλας Βασιλικού 24, Δροσιά 23, Αυλωνάρι 20, Σκύρος 19, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 16, Δύστος 15, Παντριαδικός 11, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7.

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκύρος-Ζάρακες 3-1

Μ. Γκόφας: ‘Ήξερα ότι έχουμε τις δυνατότητες να κάνουμε αποτέλεσμα’

Β’ ΕΠΣΕ: Αλλάγη ώρας σε αγώνα πρωταθλήματος