Σαν Σήμερα (4/1/2014): Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 4-0

Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε της Αρτάκης 4-0, σαν σήμερα 4/1, για τη 16η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Παριανός με σουτ άνοιξε το σκορ για τους ‘Απολλωνιστές’ στο 21′ και εννιά λεπτά μετά ο Μπασινάς με πλασέ από κοντά διπλασίασε τα τέρματα τους. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι ουσιαστικά ‘αγκάλιασαν’ από νωρίς τη νίκη, όταν ο Παριανός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ‘έγραψε’ το 3-0. Λίγο πιο πριν ο Καραχάλιος είχε χαμένη ευκαιρία για τον ΑΟΝΑ, με σουτ από κοντά που έφυγε λίγο άουτ. Στην επανάληψη η Αρτάκη προσπάθησε να αντιδράσει, δημιούργησε ευκαιρίες αλλά δεν βρήκε δίχτυα, με τον Απόλλωνα να φτάνει στο 84′ και σε τέταρτο γκολ, το οποίο σημείωσε ο Σταματάκος, εκμεταλλευόμενος σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Ρουμπής-Περιβολάρης.

ΓΚΟΛ: 21′ & 45’+ Παριανός, 30′ Μπασινάς, 84′ Σταματάκος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Νίκος Κουτλούμπασης): Σακκής, Λιατύφης (90′ Βλάχος), Μπασινάς, Φουρμούζης, Βελαέτης, Ευγενίου (65′ Μώρος0, Μπασινάς, Παριανός, Τόρα, Σταματάκος, Ρούσσος (65′ Μαρινάκης).

ΑΡΤΑΚΗ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γκόγκος, Τσούτης (80′ Φωτάκης), Βλάχος, Τσολάκος, Ζαχαριάς, Κάραλης, Παπαδόπουλος, Καραχάλιος, Γκούρλας, Ευσταθίου (75′ Σακκάς), Μαστροκώστας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 4-0, Λήλας Βασιλικού-Δροσιά 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 5-0, Ιστιαία-Αυλωνάρι 4-0, Σκύρος-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3-1, Καστέλλα-Δύστος 1-1, Παντριαδικός-Ταμυναϊκός 0-0, Λουκίσια-Ακαδημία Ιστιαίας 4-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λουκίσια 36, Ιστιαία 35, Απόλλων Ερέτριας 34, Ολυμπιακός Χαλκίδας 34, Αρτάκη 30, Ταμυναϊκός 25, Καστέλλα 24, Λήλας Βασιλικού 24, Δροσιά 23, Αυλωνάρι 20, Σκύρος 19, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 16, Δύστος 15, Παντριαδικός 11, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7.

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Νηλέας Νεοχωρίου-Αυλωνάρι 5-4 (παρ., κ.δ.: 3-3)

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

Σαν Σήμερα (18/3/2012): Πανναυπλιακός-Κύμη 2-2