Αγαπημένα ΡΟΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (4/1/2012): Ηρακλής Ψαχνών-Καλλιθέα 2-2 (video)

Ο Ηρακλής Ψαχνών αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με την Καλλιθέα, σαν σήμερα 4/1, για την 9η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα της Εύβοιας, ανοίγοντας το σκορ με πλασέ του Μαρουκάκη σε φάση τετ-α-τετ με τον Τόλιο και πέντε λεπτά, ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της Καλλιθέας, με τελική προσπάθεια του μέσα απ’ την περιοχή, παρά την προσπάθεια του Μπακομήτρου να διώξει. Στην επανάληψη ο ‘γηραιός’ προσπάθησε να αντιδράσει, καταφέρνοντας τελικά να φτάσει στην ισοφάριση στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης. Αρχικά στο 79′ ο Ζουλιώτης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Σέγκος) μείωσε σε 1-2 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι ο Ζουλιώτης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Αντώνης Πριόνας): Τόλιος, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Γιώτας (72′ Πούρνος), Μάτσος (61′ Γανωτής), Λιόσης, Ντελέκος (32′ Δελήμπασης), Ροντρίγκο, Σέγκος, Τσοκάνης.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος (90’+ Φουντουκίδης), Καλτσάς, Αρκούδας, Κουτρουμπής, Ρουσσάκης, Βιδάλης, Αρβανίτης, Μαρουκάκης (54′ Ντιαλό), Κατσίκης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παναχαϊκή-Αγροτικός Αστέρας 2-1, Επανομή-Εθνικός Αστέρας 0-0, Φωκικός-Θρασύβουλος 2-0, Γιαννιτσά-Λάρισα 0-3, Ηρακλής Ψαχνών-Καλλιθέα 2-0, Διαγόρας Ρόδου-Πιερικός 0-2, Πανσερραϊκός-Πανθρακικός 0-0, Καλλονή-Βέροια 0-1, Βύζας-Πλατανιάς 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Βέροια 21, Πλατανιάς 18, Πανθρακικός 17, Λάρισα 16, Πανσερραϊκός 16, Πιερικός 15, Εθνικός Αστέρας 14, Επανομή 14, Γιαννιτσά 13, Καλλιθέα 12, Καλλονή 11, Αγροτικός Αστέρας 10, Παναχαϊκή 8, Ηρακλής Ψαχνών 8, Βύζας 8, Φωκικός 6, Διαγόρας Ρόδου 4, Θρασύβουλος 1.

Σαν Σήμερα (29/5/2016): Ολυμπιακός Λαμίας-Ιστιαία 2-1 (video)

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ): Φθιώτιδα-Εύβοια 0-3

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαντούδι-ΟΠΑ Αιδηψού 2-0