Σαν Σήμερα (3/1/2010): Ωρεοί-ΑΟ Χαλκίς 1-5

Με 5-1 επικράτησε ο ΑΟ Χαλκίς των Ωρεών, σαν σήμερα 3/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7′ με τέρμα του Χριστοδούλου, με τους ‘νερατζούρι’ να βρίσκουν σταδιακά ρυθμό στο παιχνίδι τους και τελικά να φτάνουν στην ισοφάριση στο 43′ με γκολ του Αγγελάτου και να ολοκληρώνουν την ανατροπή στο σκορ στο 45′ με τέρμα του Βεζιρτζόγλου, ο οποίος πρόλαβε να βάλει και δεύτερο γκολ στο πρώτο μέρος, κάνοντας το 1-3 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του. Στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης πέτυχε χατ-τρικ, κάνοντας το 1-4 και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έβαλε και τέταρτο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ταμυναϊκός 2-1, Ένωση Διρφύων-Λήλας Βασιλικού 0-0, Ωρεοί-ΑΟ Χαλκίς 1-5, Κύμη-Αυλωνάρι 1-0, Δροσιά-Κονίστρες 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-ΠΑΟ Κανήθου 3-1, Όλυμπος Γυμνού-Προποντίδα 1-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αρτάκη 0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 37, Λήλας Βασιλικού 31, Κύμη 30, Απόλλων Ερέτριας 25, Δροσιά 20, Αρτάκη 19, Προποντίδα 17, Ταμυναϊκός 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Αυλωνάρι 15, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 15, Ένωση Διρφύων 15, Ωρεοί 14, Όλυμπος Γυμνού 14, Κονίστρες 12, ΠΑΟ Κανήθου 10.

Α’ ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Αρτάκη 1-1 (video)

Γ. Παπακωνσταντίνου: Χαιρετισμός στο Σεμινάριο Διαιτησίας Γυναικών

ΠΑΟ Πολιτικών: Δύο προσθήκες στο ρόστερ