Σαν Σήμερα (3/1/2010): Δροσιά-Κονίστρες 3-2

Η Δροσιά επικράτησε των Κονιστρών με 3-2, σαν σήμερα 3/1, για τη 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο ΑΠΚΟ άνοιξε το σκορ στο 32′ με τέρμα του Λάμπρου και διπλασίασε τα γκολ του τρία λεπτά μετά με τον Βαρσαμά, όμως στη συνέχεια οι μαχητικοί φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση. Έτσι μείωσαν (2-1) στο 39′ με γκολ του Καρατζά και ισοφάρισαν (2-2) στο 48′ με το τέρμα του Πόγκα. Τελικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το ‘τρίποντο’, σε ένα ματς που στο δεύτερο μέρος ήταν ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα, χάρις στο δεύτερο προσωπικό γκολ του Βαρσαμά, στο 75ο λεπτό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ταμυναϊκός 2-1, Ένωση Διρφύων-Λήλας Βασιλικού 0-0, Ωρεοί-ΑΟ Χαλκίς 1-5, Κύμη-Αυλωνάρι 1-0, Δροσιά-Κονίστρες 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-ΠΑΟ Κανήθου 3-1, Όλυμπος Γυμνού-Προποντίδα 1-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αρτάκη 0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 37, Λήλας Βασιλικού 31, Κύμη 30, Απόλλων Ερέτριας 25, Δροσιά 20, Αρτάκη 19, Προποντίδα 17, Ταμυναϊκός 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Αυλωνάρι 15, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 15, Ένωση Διρφύων 15, Ωρεοί 14, Όλυμπος Γυμνού 14, Κονίστρες 12, ΠΑΟ Κανήθου 10.

Η πρωτιά της παγκοσμίως άγνωστης Οϊνλεχ Τάλμποτ, αν και ήταν στην 3η θέση!