Σαν Σήμερα (2/1/2010): Κύμη-Αυλωνάρι 1-0

Με 1-0 επικράτησε η Κύμη του Αυλωναρίου, σαν σήμερα 2/1, για τη 14η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδόσφαιρου.

Ο Όμπι σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 16ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος αμυντικό λάθος των φιλοξενούμενων, χαρίζοντας τη νίκη στον ΑΟΚ στο τοπικό ντέρμπι με τον ΑΟΑ, που προσπάθησε κυρίως στην επανάληψη να φτάσει στην ισοφάριση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ταμυναϊκός 2-1, Ένωση Διρφύων-Λήλας Βασιλικού 0-0, Ωρεοί-ΑΟ Χαλκίς 1-5, Κύμη-Αυλωνάρι 1-0, Δροσιά-Κονίστρες 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-ΠΑΟ Κανήθου 3-1, Όλυμπος Γυμνού-Προποντίδα 1-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αρτάκη 0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 37, Λήλας Βασιλικού 31, Κύμη 30, Απόλλων Ερέτριας 25, Δροσιά 20, Αρτάκη 19, Προποντίδα 17, Ταμυναϊκός 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Αυλωνάρι 15, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 15, Ένωση Διρφύων 15, Ωρεοί 14, Όλυμπος Γυμνού 14, Κονίστρες 12, ΠΑΟ Κανήθου 10.