Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/1/2010): Ηρακλής Ψαχνών-Καθενοί 5-0

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε με 5-0 των Καθενών, σαν σήμερα 2/1, και προκρίθηκε στον τελικό του κυπέλλου Εύβοιας.

Οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν την πρόκριση μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα του πρώτου ημιτελικού (1-1), απέναντι στους Καθενούς, που σε γενικές γραμμές είχαν αξιοπρεπή παρουσία απέναντι σε ομάδα που αγωνίζεται δύο κατηγορίες πιο ψηλά από εκείνους (Δ’ Εθνική με Α2 ΕΠΣΕ). Ο ‘γηραιός’ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με στόχο να ‘καθαρίσει’ την πρόκριση από νωρίς. Έτσι κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 12′ με γκολ του Κύρου και τέσσερα λεπτά μετά ο Σέγκος διπλασίασε τα τέρματα του. Στο 34′ ο Κύρου με δεύτερο προσωπικό τέρμα ‘έγραψε’ το 3-0, ενώ στην επανάληψη σε ρυθμό… ρελαντί η ομάδα των Ψαχνών σημείωσε ακόμη δύο τέρματα, με τον Γούναρη να κάνει το 4-0 στο 54′ (δύο λεπτά πιο πριν είχε χαμένο πέναλτι με τον Κωνσταντάγκα-απέκρουσε ο Βλάχος) και τον Κύρου να πετυχαίνει χατ-τρικ, διαμορφώνοντας στο 90′ το τελικό αποτέλεσμα με το τρίτο του γκολ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Ανδρέου, Γούναρης (63′ Γ. Σπέης), Κύρου, Κουρούπης, Κ. Μιχελής (57′ Π. Σπέης), Τσοκάνης, Λούκας, Σέγκος, Ανέστης (46′ Κωνσταντάγκας), Ταψής.

ΚΑΘΕΝΟΙ: Βλάχος, Φούρλης, Πεππές, Καραγιάννης, Β. Τσώκος (63′ Μπασινάς), Κικίδης, Σταμούλος, Έντισον (72′ Καρκαλής), Ν. Μουτσιάκας (57′ Θ. Τσώκος), Λαγός, Παπαδόπουλος.

Λευκορωσία, η μοναδική χώρα που παίζει… μπάλα!

Συνεχίζει την προετοιμασία του ο φιλόδοξος ΠΑΟ Κανήθου! (photos)

Β’ ΕΠΣΕ: Οι διαιτητές στο Λουκίσια-Καθενοί