Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

2006: Πισσώνας-Θύελλα Κοντοδεσποτίου 2-2

Ο Πισσώνας αναδείχτηκε ισόπαλος με τη Θύελλα Κοντοδεσποτίου, για την 26η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πάλλη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό και στο δεύτερο λεπτό της επανάληψη διπλασίασαν τα τέρμα του Γούναρη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και αφού μείωσαν γρήγορα σε 2-1, στο 50′, με γκολ του Μαρίνη, ισοφάρισαν στο 70′ με το γκολ του Αρνάρη, αποσπώντας ισοπαλία στην έδρα των πρωτοπόρων του ομίλου. Καλύτερος για τον Πισσώνα ο Καρκαλής, ενώ από πλευράς της ομάδας του Κοντοδεσποτίου διακρίθηκαν οι Χουλιάρας, Αρνάρης και Μαντάς.

Παρά την ισοπαλία σχεδόν σίγουρος πρωταθλητής θεωρείται ο ΑΟ Πισσώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κατσούλας/Καρράς-Ματσούκας.

ΓΚΟΛ: 20′ Πάλλης, 47′ Κ. Γούναρης-50′ Μαρίνης, 80′ Αρνάρης.

ΠΙΣΣΩΝΑΣ: Παπαρίδης, Νάνος, Καρκαλής, Ντουμάνης, Ι.Κ. Καρρας, Κ. Γούναρης (75′ Ντρέκης), Κογιός, Γ. Γιαννουκάκος (56′ Ι.Ε. Καρράς), Δ. Γιαννουκάκος, Πάλλης, Τζαφέρος.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ: Ιωσηφίδης, Τσοκάνης (41′ Β. Ταυρής), Μπίρμπας, Μαρίνης, Χουλιάρας, Ματράκας, Μούντριχας, Ι. Ταυρής (67′ Ράζος), Αρνάρης, Μαντάς, Μακρής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ερμής Ροβιών-Στενή 1-4, Πισσώνας-Θύελλα Κοντοδεσποτίου 2-2, Κάνηθος-Άγιος Αθανάσιος 2-3, Μακρυκάπα-Ατρόμητος Βασιλικών 2-1, ΠΑΟ Πολιτικών-Άγιος 0-0, Ερμής Πηλίου-Ταξιάρχης 2-0, Όλυμπος Θεολόγου-Ιστιαία 0-7, Καστέλλα-Αιδηψός 1-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πισσώνας 62, Ιστιαία 55, Αιδηψός 53, Άγιος 51, Ατρόμητος Βασιλικών 39, Θύελλα Κοντοδεσποτίου 38, ΠΑΟ Πολιτικών 37, Στενή 36, Μακρυκάπα 34, Άγιος Αθανάσιος 33, Κάνηθος 33, Ερμής Πηλίου 32, Καστέλλα 32, Ταξιάρχης 25, Ερμής Ροβιών 21, Όλυμπος Θεολόγου -3.