Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (27/12/2014): Παντριαδικός-Λήλας Βασιλικού 1-1

Ο Παντριαδικός αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Λήλαντα Βασιλικού με σκορ 1-1, σαν σήμερα 28/12, για τη 13η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν την υπεροχή, άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Γιάννη Γκούμα. Η ομάδα του Βασιλικού κατάφερε να ‘απαντήσει’ δύο λεπτά μετά, με τον Λάμπρο Καρλατήρα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Τακόπουλος-Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 90’+1′ Γκούμας-90’+3′ Καρλατήρας.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ: Ντελέκος, Καραμπέτσος, Γραμματικός, Κουρούπης, Σταύρου, Καλοχωρίδης, Γ. Χασάνδρας, Σαρρής (82′ Κουνής), Κατσίκης, Γκούμας (90′ Σιαράπης), Καραντάκης (75′ Δ. Χασάνδρας).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ: Τσάμαρης, Κικίδης, Καρλατήρας, Βλάχος, Μαραγκός, Χαλιώτης, Νάνος, Μπράχο, Τρίκκας (75′ Κατσικαβάλης), Παύλου, Γούναρης (66′ Κουσερής).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Απόλλων Ερέτριας 1-5, Παντριαδικός-Λήλας Βασιλικού 1-1, Σκύρος-Ιστιαία 0-4, Λουκίσια-Ταμυναϊκός 1-1, ΑΟ Χαλκίς-Αυλωνάρι 2-0, Αυλίδα-Αρτάκη 0-1, Δόξα Προκοπίου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2, Δροσιά-Μακρυκάπα 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 33, Ιστιαία 26, Ολυμπιακός Χαλκίδας 25, Παντριαδικός 22, Απόλλων Ερέτριας 22, Αρτάκη 22, Δροσιά 22, Καστέλλα 20, Αυλωνάρι 19, Ταμυναϊκός 18, Μακρυκάπα 17, Λήλας Βασιλικού 16, Αυλίδα 10, Λουκίσια 9, Σκύρος 7, Δόξα Προκοπίου 1.

Παντριαδικός: Ανακοίνωση Γιώργου Σέγκου για αγώνα με Ιστιαία

1926: Ηρακλής & Άρης λίγο πριν δημιουργήσουν τον Ολυμπιακό Χαλκίδας

Πανηλιακός: Ακόμη 2 προσθήκες στο έμψυχο δυναμικό