Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (27/12/2014): Καστέλλα-Απόλλων Ερέτριας 1-5

Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε στην Καστέλλα 5-1 της τοπικής ομάδας, σαν σήμερα 27/12, για τη 13η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12′ με γκολ του Μώρου και στο 28′ ο ΑΠΟΚ ισοφάρισε με τέρμα του Μπαλαμπάνη. Παρότι ο Απόλλων έμεινε με 10 παίχτες απ’ το 43′ (αποβολή Ρωμανού), δεν πτοήθηκε, έχοντας απ’ το 34′ πάρει ξανά το προβάδισμα με γκολ του Αγραφιώτη και στο 45′ ο Τόρα ‘έγραψε’ το 1-3. Ο ίδιος στο 90′ με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το σκορ 1-4, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μεμάι διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Φραντζή-Χουλιάρας.

ΓΚΟΛ: 28′ Μπαλαμπάνης-12′ Μώρος, 34′ Αγραφιώτης, 45′ & 90′ Τόρα, 90’+3′ Μεμάι.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ: Κηρόπουλος, Γιούλης (46′ Ταψής), Κεχαγιάς, Σπανός, Ράζος, Μπασινάς, Γκάβαλης, Μπαλαμπάνης (80′ Τσούτσης), Μήτρου, Μαντάς, Ζήσης (46′ Τσαμίχας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ: Μητακίδης, Φουρμούζης (70′ Κούτρας), Λιατύφης, Βελαέτης, Πεππέας, Ρούσσηος (75′ Ευγενίου), Αγραφιώτης (80′ Μεμάι), Ρωμανός, Τόρα, Παριανός, Μώρος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Απόλλων Ερέτριας 1-5, Παντριαδικός-Λήλας Βασιλικού 1-1, Σκύρος-Ιστιαία 0-4, Λουκίσια-Ταμυναϊκός 1-1, ΑΟ Χαλκίς-Αυλωνάρι 2-0, Αυλίδα-Αρτάκη 0-1, Δόξα Προκοπίου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2, Δροσιά-Μακρυκάπα 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 33, Ιστιαία 26, Ολυμπιακός Χαλκίδας 25, Παντριαδικός 22, Απόλλων Ερέτριας 22, Αρτάκη 22, Δροσιά 22, Καστέλλα 20, Αυλωνάρι 19, Ταμυναϊκός 18, Μακρυκάπα 17, Λήλας Βασιλικού 16, Αυλίδα 10, Λουκίσια 9, Σκύρος 7, Δόξα Προκοπίου 1.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ταξιάρχης-Ιστιαία 1-2

Αβαντίδες: ‘Αήττητες και στην Ελευσίνα’! (pics)

Σχολικοί αγώνες: ΓΕΛ Ερέτριας-4ο ΓΕΛ Χαλκίδας 1-1 (πέν.: 3-2) (photo album)