EVIASPORTS Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (23/12/2018): Ανάποδος-Στύρα 2-4 (photos)

Τα Στύρα επικράτησαν εκτός έδρας του Ανάποδου με 4-2, για τη δέκατη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο τρίτο λεπτό με τέρμα του Γεωργονικολού, που ήταν ο σκόρερ και του δεύτερου τέρματος των Στύρων στο 57′. Ο Κοντός στο 70ο λεπτό μείωσε σε 1-2, όμως στο επόμενο λεπτό ο Κορδώνης έκανε το 1-3. Άμεση ‘απάντηση’ και απ’ τον Ανάποδο στο 73′ με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κοντού. Τελικά στο 84′ ο Κορδώνης βρήκε και εκείνος για δεύτερη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα, ‘σφραγίζοντας’ ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης-Ντούρας-Κοτταρά.

ΓΚΟΛ: 70′ & 73′ Κοντός-3′ & 57′ Γεωργονικολός, 71′ & 84′ Κορδώνης.

Ανάποδος: Βασίλης, Μπρόκος, Σφέτσας, Γκερλές, Κουτσαυλής (35′ Θεοδώρου λ.τ.), Γιαννούτσος, Τσίλης, Σουλιώτης, Σπάχιου (46′ Βισβίνης), Ρέμπελος (46′ Κοντός), Τζελάς (62′ Βέττας).

Στύρα: Αράζος, Aliaj, Σταυρόπουλος, Γεωργάκης (45′ Κάραλης), Παλιούρης, Τραχιώτης, Leka (60′ Κορδώνης), Παγκάκης, Γεωργονικολός, Τζώρτζης, Καραγιάννης (46′ Παλυβός).

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΓΑΣ Βασιλικού-ΧΒΑ 84-68

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύζικος Αρτάκης-Μέσσαπος 3-0

Λουκίσια: Ενίσχυση στα γκολπόστ με Λ. Αραβανή