ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (23/12/2012): Πανναυπλιακός-Λουκίσια 1-0

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική νίκη σε βάρος της ομάδας της Εύβοιας.

Ο Πανναυπλιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη στο 92’ με το σουτ του Καραμάνου, μετά την εκτέλεση φάουλ του Μανιάτη, ανεβαίνοντας έτσι στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς. Αντίθετα, τα Λουκίσια έχουν χάσει αρκετό έδαφος κι είναι στην όγδοη θέση με 9 βαθμούς.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Νίκος Μητροσύλης): Κατσαούνης, Σαρακινιώτης (85′ Κουτσοποδιώτης), Αντωνόπουλος, Γκολέμης Θ., Τσακμάκης, Καραμάνος, Φλεβάρης (46′ Καλιαμούτος), Μιχαλόπουλος, Μπέλεσης (46′ Διαμαντής), Μανιάτης, Γκολέμης Η.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Γιώργος Λάμπρου): Ευσταθίου Δ., Ντοβίνος, Πούτας, Κοροβέσης, Καρύδης, Κωνσταντάγκας, Κουτσαυλής (60′ Σπυρόπουλος), Καλοχωρίδης, Ντούμας (85′ Δήμας), Νταφόπουλος, Ευσταθίου Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η αγωνιστική-7ος όμιλος Δ’ Εθνικής): Ερμιονίδα-Πέλοπας Κιάτου 2-0, Πανελευσινιακός-Παναργειακός 1-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-1, Πανναυπλιακός-Λουκίσια 1-0, Παρνασσός Αράχωβας-Πορτοχελιακός 6-0. Ρεπό: ΑΟ Χαλκίς.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ερμιονίδα 23, Μανδραϊκός 19, ΑΟ Χαλκίς 18, Πανελευσινιακός 17, Πέλοπας Κιάτου 14, Παναργειακός 13, Πανναυπλιακός 11, Παρνασσός Αράχωβας 9, Λουκίσια 9, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3, Πορτοχελιακός 0.

Πηγή: onsports.gr

Α’ ΕΠΣΕ: Αιδηψός-Δροσιά 1-1