Σαν Σήμερα (23/12/2012): Νηλέας Νεοχωρίου-Προποντίδα 2-1

Ο Νηλέας Νεοχωρίου κέρδισε την Προποντίδα με 2-1, σαν σήμερα 23/12, για τη 13η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Η ‘Μπάρτσα’ άνοιξε το σκορ στο 61′ με τέρμα του Ν. Μήτρου, όμως η ομάδα του Νεοχωρίου ‘απάντησε’ με σουτ του Μαστροκώστα, με το οποίο έγινε το 1-1 τρία λεπτά μετά, σε ένα ματς που γενικά είχε πολύ καλό ρυθμό. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίχτη λιγότερο στο 81′ (αποβολή Τσακλάνου), όμως τρία λεπτά μετά έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν με τελική προσπάθεια του σκόρερ τους και τον πορτιέρο του Νηλέα Κότσαρη να κρατά το ματς στην ισοπαλία. Τελικά όλα κρίθηκαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, οπότε και ο Μαστροκώστας κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Γκούμας, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Δύστος 3-2, Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 1-0, Κύμη-Όλυμπος Γυμνού 3-1, Καστέλλα-Ιστιαία 0-1, Νηλέας Νεοχωρίου-Προποντίδα 2-1, Ωρεοί-Παντριαδικός 0-2, Αυλωνάρι-Δροσιά 2-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Κριεζά 3-0 α.α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κύμη 32, Ολυμπιακός Χαλκίδας 25, Δροσιά 25, Δύστος 24, Αυλωνάρι 23, Αρτάκη 20, Απόλλων Ερέτριας 20, Λήλας Βασιλικού 19, Καστέλλα 17, Νηλέας Νεοχωρίου 17, Παντριαδικός 17, Ιστιαία 16, Προποντίδα 12, Όλυμπος Γυμνού 11, Ωρεοί 10, Κριεζά -6.

Γ. Μπασούκος: ‘Η ομάδα χρειάζεται μεγάλη ενίσχυση για να διεκδικήσει παραμονή’

Λήλας Βασιλικού: Τρεις προσθήκες στο ρόστερ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα στο τάι μπρέικ από Αμαζόνες