Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (23/12/2012): Ακαδημία Ιστιαίας-Καθενοί 4-0

Με 4-0 κέρδισε τους Καθενούς η Ακαδημία Ιστιαίας, σαν σήμερα 23/12, για τη 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και επέβαλαν απ’ το ξεκίνημα του τον ρυθμό τους, έτσι άνοιξαν το σκορ στο 16′ με κεφαλιά του Παπανδρέου, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπερμπεράι και στο 33′ με ίδιο τρόπο και ίδιους… πρωταγωνιστές έγινε το 2-0. Λίγα λεπτά πιο πριν οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με κεφαλιά του Δ. Τσώκου από κοντά, που πέρασε άουτ. Στην επανάληψη η ομάδα της Ιστιαίας συνέχισε να υπερέχει, φτάνοντας τελικά στο 3-0 στο 70′ με κεφαλιά του Αφένδρα, έπειτα από σέντρα του Σ. Κούκουρα. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 82′ με τον Παπανδρέου να πετυχαίνει χατ-τρικ, σκοράροντας αυτή τη φορά με σουτ έξω απ’ την αντίπαλη περιοχή. Απ’ την μεριά τους οι Καθενοί είχαν 1-2 καλές στιγμές με Ξεφτεράκη και Β. Τσώκο, με τον Δαμάσκο να εξουδετερώνει τις προσπάθειες των αντιπάλων του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκρινιάρης/Μούντριχας-Αντωνίου.

ΓΚΟΛ: 16′ & 33′ & 82′ Παπανδρέου, 70′ Αφένδρας.

ΙΣΤΙΑΙΑ (Βογιατζής): Δαμάσκος, Τζαφεράι, Αφένδρας, Παπανδρέου, Γλύκος, Μισιρλής, Συμεωνίδης (25’ Λιαποδημήτρης), Σιάνος, Μπερμπεράι, Κούκουρας (85’ Χριστόπουλος), Διαβάτης (82’ Μπασδέκης).

ΚΑΘΕΝΟΙ (Παναγιώτου): Βάσης (90’ Κούκουρας), Σουβλής, Παναγιώτου, Παυλίδης, Τρίκας, Καμπούρης, Ξεφτεράκης (78’ Λύρας), Παλαιολόγος, Δ. Τσώκος, Μουτσιάκας, Β. Τσώκος (87’ Κανατσέλος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Πισσώνας-ΑΕ Χαλκίδας 0-1, Κήρινθος-Ακράτητος Κεχριών 1-0, Αιδηψός-Δόξα Προκοπίου 2-1, Ατρόμητος Βασιλικών-Φοίνικας Ψαχνών 0-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Καθενοί 4-0, Σκεπαστή-Αστέρας Βατώντα 5-1, Άτταλη-ΑΕΚ Νέου Πύργου 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ακαδημία Ιστιαίας 29, ΑΕΚ Νέου Πύργου 25, ΑΕ Χαλκίδας 22, Κήρινθος 18, Ατρόμητος Βασιλικών 17, Σκεπαστή 17, Φοίνικας Ψαχνών 17, Άτταλη 16, Δόξα Προκοπίου 15, Αιδηψός 14, Καθενοί 14, Πισσώνας 13, Ακράτητος Κεχριών 10, Αστέρας Βατώντα 4.

Στοίχημα: Γερμανία στο κάδρο

Σαν Σήμερα (21/1/2012): Ταμυναϊκός-ΑΕ Χαλκίδας 2-2

Απόλλων Ερέτριας: Συμμετοχές για εκλογές ως τις 5/7