Σαν Σήμερα (22/12/2012): Λήλας Βασιλικού-Δύστος 3-2

Με 3-2 επικράτησε ο Λήλας Βασιλικού του Δύστου, σαν σήμερα 22/12, για τη 13η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και στο 30′ άνοιξαν το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Μαραγκού και στο 43′ με σουτ ο Κατσικαβάλης διπλασίασε τα τέρματα τους, ενώ στην επανάληψη με κεκτημένη ταχύτητα απ’ το α’ μέρος έφτασαν στο 50′ στο 3-0 με τελική προσπάθεια του Αγραφιώτη. Κάπου εκεί ο ΑΟΔ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και τελικά μείωσε (3-1) με χτύπημα πέναλτι του Ν. Μαστροκώστα στο 75′ και ακόμη περισσότερο (3-2) στο 90′ με πλασέ του Ρέτσα, κερδίζοντας τις εντυπώσεις στα τελευταία λεπτά αλλά χωρίς να καταφέρει να πάρει κάτι απ’ το ματς.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Ράζος-Σπανός.

ΓΚΟΛ: 30′ Μαραγκός, 43′ Κατσικαβάλης, 50′ Αγραφιώτης-75′ Ν. Μαστροκώστας, 90′ Ρέτσας.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γιάννης Καρβέλης): Μαντάς, Ντούνας (83′ Μολές), Καρλατήρας, Μαραγκός, Τζανής, Νάνος, Σπυρόπουλος, Κουτσαυλής (30′ Σιμιτζής λ.τ.), Τρίκκας, Αγραφιώτης, Κατσικαβάλης (59′ Κικίδης).

ΔΥΣΤΟΣ (Παναγιώτης Ηλίας): Ντουρέκας, Τσαλιαγκός(63′ Α. Πηλιχός), Γ. Μαστροκώστας, Δημολιάνης, Δήμου, Αναστασίου, Πιλάτης (40′ Μοιρώτσος), Ηλίας, Ρέτσας, Ν. Μαστροκώστας, Ευδοξιάδης.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 2012-13ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ 2012-13

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Δύστος 3-2, Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 1-0, Κύμη-Όλυμπος Γυμνού 3-1, Καστέλλα-Ιστιαία 0-1, Νηλέας Νεοχωρίου-Προποντίδα 2-1, Ωρεοί-Παντριαδικός 0-2, Αυλωνάρι-Δροσιά 2-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Κριεζά 3-0 α.α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κύμη 32, Ολυμπιακός Χαλκίδας 25, Δροσιά 25, Δύστος 24, Αυλωνάρι 23, Αρτάκη 20, Απόλλων Ερέτριας 20, Λήλας Βασιλικού 19, Καστέλλα 17, Νηλέας Νεοχωρίου 17, Παντριαδικός 17, Ιστιαία 16, Προποντίδα 12, Όλυμπος Γυμνού 11, Ωρεοί 10, Κριεζά -6.

Κορονοϊός: Κρούσμα στο αντρικό του ΓΣ Αυλίδας & αναβολή του αγώνα με Μαυρομάτι

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Ερέτριας-Αθλόπολις 2-0

Ερμήλιος: Έναρξη τουρνουά τη Δευτέρα 8/7