Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (21/12/2016): Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βατώντα 4-1

Με 4-1 επικράτησε ο Ηρακλής Ψαχνών του Αστέρα Βατώντα, σαν σήμερα 21/12, στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του κυπέλλου Εύβοιας.

Μετά από ένα πρώτο μέρος χωρίς γκολ και με την ομάδα του Βατώντα να παρουσιάζει ανταγωνιστικό πρόσωπο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, καταφέρνοντας τελικά να πάρουν σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό. Αρχικά στο 52′ ο Κ. Μπουρνάζος άνοιξε με κεφαλιά το σκορ για τον ‘γηραιό’ και δέκα λεπτά μετά ο Π.Δ. Σκριβάνος έγινε αποδέκτης σέντρας του Γκούρλα, διπλασιάζοντας τα τέρματα των γηπεδούχων, με πλασέ. Ο ίδιος στο 81′ σημείωσε και το τρίτο γκολ του Ηρακλή με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μουτουσίδη. Τρία λεπτά μετά ο Κατσαούνης μείωσε σε 3-1 για τον Αστέρα, ενώ στο 90′ με πλασέ ο Ντούμας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, αξιοποιώντας ασίστ του Π.Λ. Σκριβάνου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Κοντογιαννίδης-Κελεπούρης.

ΓΚΟΛ: 52′ Κ. Μπουρνάζος, 62′ & 81′ Π.Δ. Σκριβάνος, 90′ Ντούμας-84′ Κατσαούνης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Τάκης Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Ντούμας, Δούλος, Μαρίνος, Κ. Μπουρνάζος, Γκούρλας (90′ Βάθης), Π.Δ. Σκριβάνος, Τουρκοχωρίτης, Παπαδόπουλος, Γκάβαλης (74′ Γκογκομήτρος), Π.Λ. Σκριβάνος (68′ Μουτουσίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Βαγγέλης Ζέρβας): Μπαμπουκλής, Χασανλάρι, Κικίδης (79′ Διαμαντάκης), Κατσαούνης, Ντούκα, Γούναρης (84′ Νεσίμι), Πατερίτσας, Ξιφαράς, Σκούρος (64′ Ματράκας), Γιαννουκάκος, Κούκουρας.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος Κριεζών/Ζάρητρα-Ταμυναϊκός 7-2

Κύζικος: Camp με την ακαδημία του ΠΑΟΚ στις 7/3

Π.Π. Ταχύτητας & HTTC, 2ος γύρος: Στην εκκίνηση 81 οδηγοί