Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (21/12/2014): ΠΑΟ Κανήθου-ΑΕ Χαλκίδας 1-3

Η ΑΕ Χαλκίδας κέρδισε τον ΠΑΟ Κανήθου, σαν σήμερα 21/12, για τη 10η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου τη; Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Σεχάι άνοιξε το σκορ για την ΑΕΧ στο έβδομο λεπτό και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 1-1 δύο λεπτά μετά, με τέρμα του Διονυσίου. Ο Κοροβός στο 43′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που στο 84′ ‘σφράγισαν’ το εκτός έδρας ‘τρίποντο’, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σεχάι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακωνσταντίνου/Περούλιας-Λαμπρόπουλος.

ΓΚΟΛ: 9′ Διονυσίου-7′ & 84′ Σεχάι, 43′ Κοροβός.

ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ (Βλάσης Ταβλαρίδης): Καρβούνης (75′ Γκρίτζας), Ταβλαρίδης, Αρβανίτης, Καρκαντελίδης (46′ Λουτσοστάθης), Νικολάου, Α. Νικολάου, Καρκαλής, Μπασινάς, Νάνος (46′ Πολύχρονος), Διονυσίου, Καθαροσπόρης.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Χάλιος): Αλουσάι, Τσόγκας (75′ Τσέλος), Κάβουρας, Παπαδημητρίου, Γουναρόπουλος, Γεραντώνης, Ράζος, Καραγιάννης (60′ Παχής), Σεχάι, Αρβανάκος, Κοβός (81′ Καρλατήρας).

ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ 2014-15ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2014-15

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αφράτι-Ερμήλιος 0-0, Απόλλων Παραλίας-Εύριπος 2-0, Προποντίδα-ΑΕΚ Χαλκίδας 0-1, Αστέρας Βατώντα-Άτταλη 2-1, ΠΑΟ Κανήθου-ΑΕ Χαλκίδας 1-3, Θύελλα Κοντοδεσποτίου-Ελλήσποντος 0-1, Αλάτσατα-Καλοχώρι/Παντείχι 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ελλήσποντος 28, Αστέρας Βατώντα 23, ΑΕΚ Χαλκίδας 22, Καλοχώρι/Παντείχι 17, ΑΕ Χαλκίδας 16, Προποντίδα 15, Θύελλα Κοντοδεσποτίου 14, Αφράτι 13, Άτταλη 11, Ερμήλιος 11, Απόλλων Παραλίας 11, Εύριπος 10, ΠΑΟ Κανήθου 7, Αλάτσατα 1.

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα για άντρες από Ίωνες