Σαν Σήμερα (21/12/2013): Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 0-0

Ισοπαλία χωρίς σκορ μεταξύ Αρτάκης και Λήλαντα Βασιλικού, σαν σήμερα 21/12, για τη 15η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Παρότι οι γηπεδούχοι έμειναν απ’ το 16′ με 10 παίχτες (αποβολή Παπαδόπουλου) είχαν την υπεροχή και στο 32′ έφτασαν κοντά στο γκολ με εκτέλεση φάουλ του Μαστροκώστα και τον Μαντά να αποκρούει και την μπάλα στη συνέχεια να βρίσκει το δοκάρι. Ο Λήλας απείλησε στο τρίτο λεπτό της επανάληψης με μακρινό σουτ του Γκούμα, που πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 73′ ο ΑΟΝΑ απείλησε με πλασέ από κοντά του Καραχάλιου και τον πορτιέρο της ομάδας του Βασιλικού να σώζει την εστία του. Στο 79′ οι φιλοξενούμενοι (έμειναν και εκείνοι με 10 παίχτες στο 62′: αποβολή Κατσικαβάλη) προσπάθησαν να βρουν το γκολ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Αγραφιώτη και τον Γκόγκου να πραγματοποιεί και εκείνος εξαιρετική επέμβαση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Καμπούρης-Στρουμπούλης.

ΑΡΤΑΚΗ: (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γκόγκος, Τσούτης (80′ Μακαντάσης), Τζαφέρος (90′ Φωτιάδης), Τσολάκος, Ζαχαριάς, Κάραλης, Παπαδόπουλος, Καραχάλιος, Ευσταθίου (68′ Γκούρλας), Μαστροκώστας, Ρούσσος.
ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γιάννης Καρβέλης): Μαντάς, Κατσικαβάλης, Γούναρης (16′ Ντούνας λ.τ., 90′ Παπίλας), Καρλατήρας, Σιμιτζής, Κουτσαυλής, Χαλιώτης, Ρωμανός, Γκούμας, Αγραφιώτης, Ζαχαριάς (70′ Αλεξίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αυλωνάρι-Απόλλων Ερέτριας 2-0, Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 0-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Καστέλλα 0-1, Δροσιά-Παντριαδικός 1-1, Ιστιαία-Σκύρος 2-1, Δύστος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1, Ταμυναϊκός-Ακαδημία Ιστιαίας 2-1, Όλυμπος Γυμνού-Λουκίσια 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λουκίσια 33, Ιστιαία 32, Απόλλων Ερέτριας 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, Αρτάκη 30, Ταμυναϊκός 24, Δροσιά 23, Καστέλλα 23, Λήλας Βασιλικού 21, Αυλωνάρι 20, Σκύρος 16, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 16, Δύστος 14, Παντριαδικός 10, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7.

Μιαούλης Φύλλων: Απέκτησε τον Ρ. Ότσκα

Β’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (23/1)

Σαν Σήμερα (13/1/2018): Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 4-0