Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (19/12/2010): Ασπρόπυργος-Ηρακλής Ψαχνών 1-2

Ο Ηρακλής Ψαχνών κέρδισε στον Ασπρόπυργο με 2-1 την τοπική ομάδα, σαν σήμερα 19/12, για τη 14η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, με την ομάδα της Εύβοιας να έχει ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ και με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με τον Κουτσοδήμο στο 19′, τελικά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 66′ με γκολ του Κριαρά στην επαναφορά και έπειτα από αρχική προσπάθεια του Σπίνουλα που σταμάτησε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Ο Ηρακλής προσπάθησε να πιέσει στη συνέχεια και οι προσπάθειες του δικαιώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, που τον οδήγησαν στο να πάρει ένα πολύτιμο ‘διπλό’. Αρχικά στο 81′ ο Ρεπετσάς με κεφαλιά έκανε το 1-1 και πέντε λεπτά μετά ο Σέγκος με πλασέ μέσα απ’ την περιοχή ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για τον ‘γηραιό’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Σαββίδης): Σαχσανίδης, Άγγος, Τσούπρος, Σπίνουλας, Νταφόπουλος, Παπανικολάου, Κριαράς, Νάκας )65′ Σαββίδης), Γανωτής (88′ Πούρνος), Κουτσοδήμος, Λέντας (75′ Χαλιώτης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Αντώνης Πριόνας): Θ. Μιχελής, Μπαλαμπάνης, Καλλιμάνης, Ρεπετσάς, Ζουλιώτης, Μάτσος (75′ Ανέστης), Ντελέκος, Σ. Μεθενίτης (46′ Θ. Μεθενίτης λ.τ., 63′ Παπαϊωάννου λ.τ.), Σκριβάνος, Σέγγος, Φαρούκ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Χερσονήσου 3-0, Αγία Παρασκευή-Ρόδος 0-0, Ασπρόπυργος-Ηρακλής Ψαχνών 1-2, Βύζας-Αίας Σαλαμίνας 1-2, Κεραυνός Κερατέας-Παναιγιάλειος 1-2, Κόρινθος-Πλατανιάς 1-0, ΠΑΟ Ρουφ-Απόλλων Σμύρνης 0-2, Χανιά-Πανηλειακός 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παναχαϊκή 24, Ρόδος 24, Απόλλων Σμύρνης 23, Κόρινθος 23, Παναιγιάλειος 23, Ηρακλής Ψαχνών 22, Βύζας 21, Αίας Σαλαμίνας 21, Πλατανιάς 20, Χανιά 19, ΠΑΟ Ρουφ 17, Αγία Παρασκευή 16, Πανηλειακός 15, Ασπρόπυργος 15, Ολυμπιακός Χερσονήσου 11, Κεραυνός Κερατέας 6.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Νηλέας Νεοχωρίου-Στύρα 0-0