EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (16/12/2018): Ηρακλής Ψαχνών-Μακρυκάπα 3-0 (video)

Ο Ηρακλής Ψαχνών κέρδισε με 3-0 την Μακρυκάπα, για τη δέκατη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ, και μείωσε την απόσταση από την πρωτοπόρο Αρτάκη στους τρεις βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο τέταρτο λεπτό με όμορφο πλασέ του Ανέστη και έντεκα λεπτά μετά ο Καραχάλιος έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τσολάκος στο 71′. Ο Ηρακλής έχασε πέναλτι (από σουτ του Γκάβαλη που χτύπησε στο χέρι του Σεχάι) στο 40′ με τον τερματοφύλακα Τζουβάρα της Μακρυκάπας να αποκρούει το χτύπημα του Γκάβαλη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κηρύκος-Παππάς-Κοτταρά.

ΓΚΟΛ: 4′ Ανέστης, 15′ Καραχάλιος, 71′ Τσολάκος.

Ηρακλής Ψαχνών (Θανάσης Μεθενίτης): Αρχοντάκης, Ζουλιώτης, Σπανός, Ρεπετσάς, Παλαιολόγος, Τσολάκος, Καραχάλιος (68′ Αγγελάτος Γ.), Σιαράπης (56′ Σκριβάνος Π.Δ.), Γκάβαλης (80′ Σκριβάνος Π.Λ.), Ανέστης, Μήτρου (86′ Χασαπίδης).

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος): Τζουβάρας, Λέκκας (88′ Σμπρίνης), Χασάνδρας, Τσουμάνης, Σεχάι (75′ Καρκαλής), Μπασινάς (84′ Στούμπος), Γκίκας Ν., Κούκουρας, Βουρδάνος (58′ Μπαϊμπάκης), Σίδερης, Κουτσαυλής.

ΑΟ Κριεζών: Απέκτησε τον Άγ. Μπάνο

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 2ης αγωνιστικής (31/10)