Αγαπημένα ΡΟΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

Σαν Σήμερα (15/12/2013): Κύμη-Εργοτέλης 71-57

Ο Εργοτέλης πάλεψε για περισσότερο από είκοσι λεπτά κόντρα στην πρωτοπόρο και αήττητη Κύμη, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 71-57 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του μπάσκετ.

Οι παίκτες του Γιώργου Μακράκη κοίταξαν στα μάτια τους πρωτοπόρους με το ημίχρονο να λήγει 32-33 υπέρ του Εργοτέλη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαν τον απόλυτο έλεγχο φτάνοντας άνετα στη νίκη.

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Σκαλτσής.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 32-33, 53-44, 71-57.

ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Παπαντωνίου 11, Κατράνας 22 (5), Καραμπάτσος 3 (1), Σιαμανδούρας 11, Γεωργιάδης 7, Μπίρμπας 4, Γκρινιάρης 9, Αγγελής 3 (1), Γυφτονικολός 1, Μπολάνος, Ιωάννου.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σκάνδαλος 9, Ξενάκης 3, Σταματής 9 (1), Κωτούλας 2, Βασιλειάδης 10, Αρναουτάκης 4, Κομψέλης 5, Καραλής 15 (1), Καραβιώτης, Μαχαιριανάκης, Γρύλλος, Μπουντούρογλου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κρόνος-Φάρος 58-70, Κύμη-Εργοτέλης 71-57, Χαλάνδρι-Βούρειος Χίου 87-78, Πέραμα-Παπάδος Γέρας 74-63, Ηρόδοτος-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 66-71. Ρεπό: Πεύκη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 16, Φάρος 14, Κρόνος 14, Ίκαρος Νέας Σμύρνης 12, Πέραμα 12, Χαλάνδρι 10, Πεύκη 9, Ηρόδοτος 9, Εργοτέλης 9, Παπάδος Γέρας 8, Βούρειος Χίου 7.

Πηγή: neakriti.gr

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Μπόχα Τζούνιορς-Χαραυγή Δύναμη 3-5

Π. Πουρνής: ‘Ευχαριστώ για εμπιστοσύνη & άψογη συνεργασία’

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ε.ΚΑΡΥΣΤΟΥ-ΣΤΥΡΑ 61-52