Σαν Σήμερα (6/12/2014): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 1-0 (video)

Με 1-0 επικράτησε του Απόλλωνα Ερέτριας ο Ολυμπιακός Χαλκίδας, σαν σήμερα 6/12, για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ της νίκης με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Κάρο στο 12ο λεπτό, με το παιχνίδι στη συνέχεια να είναι δυνατό και μοιρασμένο και την ομάδα της Ερέτριας να έχει δοκάρι στο 18′ με σουτ του Μεμάι και ακόμη 1-2 πολύ καλές στιγμές. Στην επανάληψη το παιχνίδι συνέχισε να είναι αμφίρροπο, με τους ‘ερυθρόλευκους’ να κυνηγάνε το δεύτερο γκολ που θα τους ‘κλείδωνε’ τη νίκη, χωρίς το 1-0 να αλλάξει τελικά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Κωνστάντιος-Πριόνας.

ΓΚΟΛ: 12′ Κάρο.

Ολυμπιακός Χαλκίδας (Βασίλης Ιωαννίδης-Βασίλης Τσιμιχόδημος): Γκόγκος, Μεταξάς, Αγγελάτος (60′ Τζάβρας), Τσολάκος, Μουσάι, Κάρο, Π.Λ. Σκριβάνος (82′ Δάσκος), Μαστροκώστας, Ευσταθίου (90′ Τσακουλής), Π.Δ. Σκριβάνος, Παπαδέδες.

Απόλλων Ερέτριας (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Μητακίδης, Κούτρας (25′ Αγραφιώτης), Λιατύφης, Βελαέτης, Πεππές, Ευγενίου, Μεμάι, Ρωμανός (70′ Ρούσσος), Τόρα, Παριανός, Μώρος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Ερέτριας 1-0, Παντριαδικός-Αυλίδα 2-0, Δόξα Προκοπίου-Σκύρος 1-2, Ιστιαία-Καστέλλα 3-0, Αρτάκη-Αυλωνάρι 2-2, Λήλας Βασιλικού-Ταμυναϊκός 0-1, Μακρυκάπα-Λουκίσια 3-2, Δροσιά-ΑΟ Χαλκίς 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 28, Καστέλλα 18, Αρτάκη 18, Ολυμπιακός Χαλκίδας 18, Ιστιαία 17, Παντριαδικός 17, Απόλλων Ερέτριας 16, Ταμυναϊκός 16, Μακρυκάπα 16, Δροσιά 15, Αυλωνάρι 15, Λήλας Βασιλικού 9, Αυλίδα 9, Λουκίσια 8, Σκύρος 4, Δόξα Προκοπίου 1.

Ολυμπιακός Χαλκίδας: Επαναδραστηριοποιείται η ομάδα παλαιμάχων