Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (1/12/2012): Προποντίδα-Ιστιαία 1-1

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν Προποντίδα και Ιστιαία, σαν σήμερα 1/12, για τη 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Αμφίρροπη η αναμέτρηση, που διεξήχθη στο ‘Ενωσιακό’ γήπεδο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 16′ με εκτέλεση φάουλ του Τσακλάνου. Η ‘Ένωση’ κυνήγησε την ισοφάριση, ειδικά στο δεύτερο μέρος που ανέβασε την απόδοση της, και τελικά τα κατάφερε δέκα λεπτά πριν τη λήξη με δυνατό σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Στεργίου. Λίγα λεπτά νωρίτερα είχε ακυρωθεί ως επιθετικό φάουλ, γκολ για την ‘Μπάρτσα’ με τον Κουτσαυλή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Καστέλλα 0-0, Προποντίδα-Ιστιαία 1-1, Παντριαδικός-Δύστος 0-3, Δροσιά-Όλυμπος Γυμνού 0-2, Αυλωνάρι-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-0, Ωρεοί-Νηλέας Νεοχωρίου 1-1, Κριεζά-Κύμη 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 23, Δύστος 21, Δροσιά 19, Αυλωνάρι 19, Ολυμπιακός Χαλκίδας 18, Αρτάκη 16, Καστέλλα 14, Απόλλων Ερέτριας 14, Παντριαδικός 13, Ιστιαία 13, Λήλας Βασιλικού 12, Νηλέας Νεοχωρίου 11, Ωρεοί 9, Προποντίδα 9, Όλυμπος Γυμνού 8, Κριεζά -6.

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Γ’ Φάση): Δροσιά-Ελλήσποντος 5-6 (πέν., παρ.: 3-3, κ.δ.: 2-2) (video)

ΕΠΣΕ: Ευχές Χριστουγέννων & Πρωτοχρονιάς

Σαν Σήμερα (22/3/2015): ΑΟ Χαλκίς-Δροσιά 3-0 (video)