Σαν Σήμερα (26/11/2017): Σκεπαστή-Μακρυκάπα 3-4

Η Μακρυκάπα κέρδισε στη Σκεπαστή με 4-3 την τοπική ομάδα, σαν σήμερα 26/11, για την 9η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Θ. Θαλασσινός άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο τρίτο λεπτό και στο 25′ οι ‘λύκοι’ ισοφάρισαν με γκολ του Μπαϊμπάκη. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Δ. Γερογιάννης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 2-1, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε ως το 75ο λεπτό, οπότε και ο Σίδερης ισοφάρισε (2-2) εκ νέου για τους φιλοξενούμενους. Τέσσερα λεπτά μετά ο ίδιος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για τον ΑΟΜ, κάνοντας το 2-3, για να ακολουθήσει στο 83′ το 2-4 απ’ τον Κουτσαυλή. Το τελικό 3-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τέρμα του Ι.Β. Θαλασσινού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέγκος/Δελχάς-Κελεπούρης.

ΓΚΟΛ: 3′ Θ. Θαλασσινός, 25′ Μπαϊμπάκης, 90’+ Ι.Β. Θαλασσινός-25′ Μπαϊμπάκης, 75′ & 79′ Σίδερης, 83′ Κουτσαυλής.

Σκεπαστή (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Ι.Θ. Θαλασσινός, Αγιασοφίτης (81′ Γοργομάτης), Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Γεωργίου, Ι.Β. Θαλασσινός, Καρατζούδης (63′ Ντέντης), Θ. Θαλασσινός, Δ. Γερογιάννης (66′ Τσούπρος).

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος): Αναστασίου, Λέκκας, Χασάνδρας, Α. Καρκαλής, Τσουμάνης, Σηφάκης, Γκίκας (86′ Ι. Καρκαλής), Σεχάι (90’+ Πολυχρόνης), Μπαϊμπάκης (59′ Μαρίνος), Σίδερης (88′ Βουρδάνος), Κουτσαυλής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Ηρακλής Ψαχνών 3-2, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αστέρας Βατώντα 0-1, Απόλλων Ερέτριας-Κόσκινα 2-0, Ελλήσποντος-Παντριαδικός 4-1, Λήλας Βασιλικού-Αιδηψός 1-0, Αρτάκη-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-0, Σκεπαστή-Μακρυκάπα 3-4, Αυλωνάρι-Όλυμπος Γυμνού 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 27, Λήλας Βασιλικού 18, Ηρακλής Ψαχνών 17, Αυλωνάρι 16, Ελλήσποντος 14, Όλυμπος Γυμνού 13, Αστέρας Βατώντα 13, Κόσκινα 12, Μακρυκάπα 11, Παντριαδικός 10, Αιδηψός 10, Καστέλλα 10, Αρτάκη 10, Σκεπαστή 8, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 3.

Αρτεμησιακός: Φιλικό με Αιδηψό