Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (26/11/2016): Καλοχώρι/Παντείχι-Προποντίδα 1-2

Η Προποντίδα επικράτησε με 2-1 του Καλοχωρίου/Παντειχίου, σαν σήμερα 26/11, για τη 10η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Η ‘Μπάρτσα’, που με τη νίκη της πλησίασε τους πρωτοπόρους στους δύο βαθμούς και τους ‘έσπασε’ το αήττητο, άνοιξε το σκορ στο 25′ με δυνατό σουτ του Νιάφα έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή, με τους γηπεδούχους να γίνονται πιο επιθετικοί στη συνέχεια, χωρίς όμως το 0-1 ν’ αλλάξει ως την ανάπαυλα, κάτι που τελικά έγινε στο τρίτο λεπτό της επανάληψης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θ. Καραμπά. Το παιχνίδι ειδικά μετά το 1-1 έγινε ‘γκραν-γκινιόλ’ με τις δυο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες, ψάχνοντας το γκολ που θα τις έφερνε κοντά στο ‘τρίποντο’ στο ντέρμπι της αγωνιστικής, με τους φιλοξενούμενους τελικά να τα καταφέρνουν στις καθυστερήσεις, με σουτ στην επαναφορά του Κουταλιανού (‘χρυσή’ αλλαγή για την ομάδα του) και ενώ είχε προηγηθεί αρχική προσπάθεια του Χ. Ζουρμπουλή και απόκρουση του Βρεττού (οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν υποστηρίζοντας πως ο Τουζούν έδιωξε το σουτ του Κουταλιανού πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Παππάς-Μούρτικας.

ΓΚΟΛ: 48′ Θ. Καραμπάς-25′ Νιάφας, 90’+ Κουταλιανός.

Καλοχώρι/Παντείχι (Γιάννης Φούρλης): Βρεττός, Τέκος (81′ Τουζούν), Καραλής, Κ. Καραμπάς (54′ Ζέρβας λ.τ.), Πεππές, Γαλάνης, Λουκάς, Ισακλάρι, Σακάλογλου (57′ Ίσσαρης), Θ. Καραμπάς, Σαμπάνης.

Προποντίδα (Δημήτρης Ακριτίδης): Παπακωνσταντίνου, Οικονόμου, Παππάς, Αθανασίου, Τσακόγιας (41′ Κοτσαλάς λ.τ.), Π. Ζουρμπουλής, Νερούτσος, Νιάφας (87′ Κουταλιανός), Τσιαμπαλής (64′ Σιμιτζής), Χ. Ζουρμπουλής, Μωραΐτης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Παραλίας-ΠΑΟ Πολιτικών 0-0, Καλοχώρι/Παντείχι-Προποντίδα 1-2, ΑΕ Χαλκίδας-Λουκίσια 1-2, Εύριπος-Ερμήλιος 0-4, Αφράτι-Κάνηθος 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αθλόπολις 9-1, Άγιος Αθανάσιος-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 5-2. Ρεπό: Μιαούλης Φύλλων.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Καλοχώρι/Παντείχι 27, Προποντίδα 25, Ολυμπιακός Χαλκίδας 23, Άγιος Αθανάσιος 20, Μιαούλης Φύλλων 17, Ερμήλιος 15, Αφράτι 14, Κάνηθος 11, ΑΕ Χαλκίδας 7, Αθλόπολις 7, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 7, Λουκίσια 7, Εύριπος 6, Απόλλων Παραλίας 6, ΠΑΟ Πολιτικών 5.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες 85-60

Παναγιώτης Νικολάου

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Στύρα-Αμαρυνθιακός 0-5

Κώστας Λαγός

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα αγώνων 1ης αγωνιστικής (7/10)

Κώστας Λαγός
-->