Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (26/11/2016): Ηρακλής Ψαχνών-Όλυμπος Γυμνού 8-3

Με 8-3 νίκησε ο Ηρακλής Ψαχνών τον Όλυμπο Γυμνού, σαν σήμερα 26/11, για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο ‘γηραιός’ βρέθηκε σε φοβερή μέρα επιθετικά και άνοιξε το σκορ στο 12′ με τέρμα του Μαναρίτσα, ενώ δύο λεπτά μετά ο Π.Δ. Σκριβάνος διπλασίασε τα τέρματα του. Στο 17′ ο Μαναρίτσας με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το σκορ 3-0 και τρία λεπτά μετά ο Μαρίνος σημείωσε το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων. Στο 29′ ο Η. Αργύρης μείωσε σε 4-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μαναρίτσας είχε χαμένο πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι (άλλο ένα δοκάρι είχε ο ίδιος στο 25′ και δέκα λεπτά μετά ακόμη ένα είχε ο Π.Λ. Σκριβάνος), ο οποίος όμως στο 39′ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και κάνοντας το σκορ 5-1. Η ομάδα των Ψαχνών συνέχισε στον ίδιο ξέφρενο ρυθμό και στην επανάληψη, με τον Μαναρίτσα -με το τέταρτο προσωπικό του γκολ- να κάνει το 6-1 στο 57′ και τρία λεπτά μετά έγινε το 7-1 με τέρμα του Γκάβαλη. Ο Β. Ρουμπής μείωσε σε 7-2 στο 75′ και τέσσερα λεπτά ο Χασαπίδης σημείωσε το όγδοο γκολ των γηπεδούχων. Το τελικό 8-3 διαμορφώθηκε στο 88′, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Β. Ρουμπή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Αντωνίου Χ.-Δάλλας.

ΓΚΟΛ: 12′ & 17′ & 39′ & 57′ Μαναρίτσας, 14′ Π.Δ. Σκριβάνος, 60′ Γκάβαλης, 79′ Χασαπίδης-29′ Η. Αργύρης, 75′ & 88′ Β. Ρουμπής.

Ηρακλής Ψαχνών (Τάκης Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Γ. Μπουρνάζος, Δούλος, Μαρίνος (54′ Χασαπίδης), Κ. Μπουρνάζος, Π.Λ. Σκριβάνος (72′ Μουτουσίδης), Γκούρλας, Τουρκοχωρίτης, Μαναρίτσας (72′ Στούπας), Π.Δ. Σκριβάνος, Γκάβαλης.

Όλυμπος Γυμνού (Βαγγέλης Σταματούκος): Γιαννούλης, Δ. Κιούσης, Σακκής (61′ Χ. Ζαχαριάς), Α. Ρουμπής, Ξουρής, Η. Αργύρης, Ι. Σταματούκος, Κηρύκος (46′ Β. Κιούσης), Β. Ρουμπής, Κοτρογιάννης, Σ. Αργύρης (46′ Α. Μπαρώτας).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Αυλίδα 0-0, Ηρακλής Ψαχνών-Όλυμπος Γυμνού 8-3, Λήλας Βασιλικού-Αστέρας Βατώντα 1-1, Παντριαδικός-Καστέλλα 3-1, Ταμυναϊκός-ΑΕΚ Χαλκίδας 4-0, Αρτάκη-Μακρυκάπα 1-0, Δροσιά-Αυλωνάρι 3-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Απόλλων Ερέτριας 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 28, Ταμυναϊκός 22, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Απόλλων Ερέτριας 19, Μακρυκάπα 18, Λήλας Βασιλικού 17, Παντριαδικός 16, Καστέλλα 16, Αυλίδα 14, Δροσιά 14, Ελλήσποντος 13, Ηρακλής Ψαχνών 12, Αυλωνάρι 9, Όλυμπος Γυμνού 9, Αστέρας Βατώντα 9, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (18-19/1)

ΕΠΣΕ: Ποινολόγιο παραγόντων-σωματείων (27/1)