Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (26/11/2016): Αιδηψός-Βυζάντιο Νέου Πύργου 5-1

Η Αιδηψός επικράτησε του Βυζαντίου Νέου Πύργου με 5-1, σαν σήμερα 26/11, για τη 10η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι, που υπερείχαν απ’ το ξεκίνημα του αγώνα, άνοιξαν το σκορ στο 18′ με δυνατό σουτ του Μαυροζούμη έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή και στο 43′ ο Ι. Μπιμπάι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι -που κέρδισε ο Παπατζίκος- διπλασίασε τα γκολ των πρωτοπόρων. Συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στην επανάληψη, έτσι έφτασαν στο 3-0 στο 60′ με σουτ από κοντά του Μακρή και δύο λεπτά μετά με παρόμοιο τρόπο ο Χ. Φώτου έκανε το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 84′ με ‘ανάποδο ψαλίδι’ του Π.Β. Χουβαρδά, ενώ το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 88′ με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χ. Φώτου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας/Τσάλλα-Παυλάτος.

ΓΚΟΛ: 18′ Μαυροζούμης, 43′ Ι. Μπιμπάι, 60′ Μακρής, 62′ & 88′ Χ. Φώτου-88′ Π.Β. Χουβαρδάς.

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Μυλωνάς, Ζαχαράκης, Ι. Βασιλείου, Σαμπάι, Μ. Αναγνώστου, Φατσής (72′ Καπλανάι), Χ. Φώτου, Μαυροζούμης, Μακρής, Ι. Μπιμπάι (72′ Ψύλλος), Παπατζίκος (63′ Γοργομάτης).

Βυζάντιο Νέου Πύργου (Δημήτρης Ζουπανιώτης): Αλεξίου, Κυπραίος (52′ Σ. Ζουπανιώτης), Μουσέτης, Αρσενόπουλος, Δ. Ζουπανιώτης, Μπραχιματάι, Σταματόπουλος (70′ Αλμπάνης), Κομποθανάσης, Ρούσεφ, Φενερίδης (57′ Π.Β. Χουβαρδάς), Μαργκεγκάι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σκεπαστή-Ευβοϊκός Γουβών 2-2, Δόξα Προκοπίου-Άρης Αγίας Άννας 4-0, Κήρινθος-Ωρεοί 0-1, Αιδηψός-Βυζάντιο Νέου Πύργου 5-1, Μαντούδι-Ακράτητος Κεχριών 4-3, Ταξιάρχης-ΟΠΑ Αιδηψού 3-1, Ατρόμητος Βασιλικών-Ερμής Πηλίου 1-0. Ρεπό: Αρτεμησιακός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιδηψός 25, Ευβοϊκός Γουβών 19, Σκεπαστή 17, Ατρόμητος Βασιλικών 16, Δόξα Προκοπίου 16, Ταξιάρχης 16, Ερμής Πηλίου 15, Ωρεοί 13, Αρτεμησιακός 12, Κηρινθός 11, Μαντούδι 11, ΟΠΑ Αιδηψού 7, Ακράτητος Κεχριών 6, Βυζάντιο Νέου Πύργου 6, Άρης Αγίας Άννας 1.