Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (25/11/2018): Αιγέας Πετριών-Άγιος Λουκάς 2-5 (photos)

Έκτος έδρας νίκη με 5-2 για τον Άγιο Λουκά επί του Αιγέα Πετριών, για την έβδομη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με γκολ του Γιαννούλη και στο 50′ ο Τσάλας έκανε το 0-2. Επτά λεπτά μετά ο Δ. Μεταξάς έκανε το 0-3 και στο 62′ ο Γιαννούλης σκόραρε ξανά για το 0-4. Στο 74′ ο Γκόρος μείωσε σε 1-4, ενώ στις καθυστερήσεις είχαμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δ. Μεταξάς με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 1-5 και στο επόμενο λεπτό ο Καβαλάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας-Μητρολιός-Νικολάου

ΓΚΟΛ: 74′ Γκόρος, 90’+3′ Καβαλάρης-13′ & 62′ Γιαννούλης, 50′ Τσάλας, 57′ & 90’+2′ Μεταξάς Δ.

ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ: Τουρτούλας, Παπασταματίου, Βυργιώτης Κ. (66′ Περήφανος), Παπαγεωργίου, Μουλάς (58′ Γκόρος), Βυργιώτης Κ., Καραβάς, Πάλλης, Λαθουράς (46′ Δεμερτζής), Βυργιώτης Σ., Καβαλάρης.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Τζανής (63′ Δεμερούτης), Ρέτσας (60′ Καρκαλέτσης), Τριτσώνης, Ξύγγης, Πιλάτης, Μεταξάς Α. (65′ Γκαρούτσος), Σταμέλος (41′ Τσάλας), Γιαννούλης, Δρίτσουλας, Μεταξάς Δ., Κιούσης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Σαν Σήμερα (4/2/2018): Κόσκινα-Σκεπαστή 0-2

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Οι διαιτητές στους αγώνες της Αρτάκης & του Ηρακλή Ψαχνών

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ: ΑΟ Χαλκίς-Αρτάκη 0-3