Σαν Σήμερα (24/11/2013): Σκύρος-Λουκίσια 1-3

Τα Λουκίσια επικράτησαν της Σκύρου με 3-1, σαν σήμερα 24/11, για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Ξιφαρά, ενώ στο 33′ ο Καραμάνης ισοφάρισε για την γηπεδούχο ομάδα. Ο ΑΟΛ, ο οποίος αγωνιζόταν απ’ το 43′ με 10 ποδοσφαιριστές (αποβολή Καλοχωρίδη), πήραν και πάλι το προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ξιφαρά, που αυτή τη φορά σκόραρε με κεφαλιά στο 77′, ενώ ο ίδιος στο 90′ έκανε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3 με σουτ και έχοντας εκμεταλλευτεί αμυντικό λάθος των αντιπάλων του. Και οι γηπεδούχοι τέλειωσαν τον αγώνα με 10 παίχτες (αποβολή Δαλακλίδη στις καθυστερήσεις).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-2, Απόλλων Ερέτριας-Όλυμπος Γυμνού 5-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Δροσιά 1-0, Αρτάκη-Δύστος 3-0, Σκύρος-Λουκίσια 1-3, Αυλωνάρι-Παντριαδικός 2-1, Λήλας Βασιλικού-Ακαδημία Ιστιαίας 5-0, Ιστιαία-Ταμυναϊκός 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 27, Απόλλων Ερέτριας 24, Λουκίσια 23, Αρτάκη 22, Ολυμπιακός Χαλκίδας 21, Λήλας Βασιλικού 19, Καστέλλα 16, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 16, Ταμυναϊκός 14, Αυλωνάρι 14, Δροσιά 13, Δύστος 12, Σκύρος 10, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7, Παντριαδικός 5.

Α’ ΕΠΣΕ: Ελλήσποντος-Αυλωνάρι 2-1

Γ. Δούκα: ‘Πυροβολήσατε το γυναικείο ποδόσφαιρο με τον πιο ρατσιστικό τρόπο’

Football League: Πολλά γκολ και… άγρια ομορφιά είχε η 5η αγωνιστική!