Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (22/11/2017): Ταμυναϊκός-Αιδηψός 6-1

Ο Ταμυναϊκός κέρδισε την Αιδηψό με 6-1, σαν σήμερα 22/11, και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας.

Η ομάδα του Αλιβερίου, που είχε χάσει στο πρώτο παιχνίδι με 1-0, άνοιξε το σκορ στο 12′ με τέρμα του Ραμπαβίλα και στο 33′ ο Κούρτης διπλασίασε τα τέρματα της. Στο επόμενο λεπτό η Αιδηψός μείωσε σε 2-1 (σκορ πρόκρισης για τους φιλοξενούμενους), με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ι. Μπιμπάι, όμως οι γηπεδούχοι στο 39′ έφτασαν στο 3-1 με τέρμα του Μήτρου και στην επανάληψη ‘καθάρισαν’ τη υπόθεση-πρόκριση οριστικά. Αρχικά στο 48′ ο Κότσι έκανε το 4-1 και ο Μήτρου στο 61′ με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το σκορ σε 5-1, ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 90′ ο Αντμίρ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Κωνστάντιος-Κελεπούρης.

ΓΚΟΛ: 12′ Ραμπαβίλας, 33′ Κούρτης, 39′ & 61′ Μήτρου, 48′ Κότσι, 90′ Αντμίρ-34′ Ι. Μπιμπάι.

Ταμυναϊκός (Βαγγέλης Λαθουράς): Μπάρδης, Κρόκος, Καρράς (66′ Πιλάτης), Καρατζάς, Β. Αναστασίου, Μαλισσόβας, Κότσι (52′ Σταμέλος), Μ. Αναστασίου, Ραμπαβίλας (65′ Αντμίρ), Κούρτης, Μήτρου (90′ Μάλλιος).

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Φώτου, Ι. Βασιλείου (62′ Καραγκούνης), Αθανασίου, Μ. Αναγνώστου, Σαμπάι (84′ Χ. Βασιλείου), Α. Στεργίου, Ν. Αναγνώστου (61′ Παπατζίκος), Μακρής, Ι. Μπιμπάι, Α. Μπιμπάι (74′ Ζαχαράκης).

Σαν Σήμερα (15/11/2017): Αιδηψός-Ταμυναϊκός 1-0