Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (20/11/2016): Αυλωνάρι-Αρτάκη 1-1

Ισοπαλία με σκορ 1-1 στο Αυλωνάρι, στην αναμέτρηση της δέκατης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΕ, που διεξήχθη σαν σήμερα 20/11, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Αρτάκη.

Ο ΑΟΝΑ άνοιξε το σκορ με σουτ του Μπασούκου από κοντά στο 15′, όμως ο ΑΟΑ αντέδρασε και στο 34′ έφτασε στην ισοφάριση με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Μπρεγκανάκου, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το ματς να είναι ισορροπημένο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι υπερείχαν και προσπάθησαν να φτάσουν σε δεύτερο γκολ, έχοντας μείνει απ’ το 70′ με δέκα παίχτες (αποβολή Τσάμαρη-ανέτρεψε τον Η. Δήμου έξω απ’ την περιοχή), ενώ στο 87′ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία (αποβολή Δ. Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη κάρτα).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Καμπούρης-Αντωνίου.

ΓΚΟΛ: 34′ Μπρεγκανάκου-15′ Μπασούκος.

Αυλωνάρι (Γιώργος Κρόκος): Κότσαρης (95′ Χροναίος), Κόκος, Γεραντώνης, Καραμπίνης, Παπίλας, Β. Βασιλείου, Μπρεγκανάκου, Δ. Βασιλείου, Β. Τσαλιαγκός (90′ Λαθουράς), Ηλ. Δήμου, Περιβολάρης (75′ Φραγκής).

Αρτάκη (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Τσάμαρης, Ταψής (74′ Μώρος), Μπαλαμπάνης, Παλαιολόγος, Πουρνής, Σεχάι, Μπασούκος, Κονόμι (69′ Αποστόλου), Μαντάς, Μιχαλάς, Γ. Μαστροκώστας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Όλυμπος Γυμνού-Ελλήσποντος 0-4, Αστέρας Βατώντα-Αυλίδα 0-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 1-2, Μακρυκάπα-Παντριαδικός 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Ταμυναϊκός 3-2, Καστέλλα-Ηρακλής Ψαχνών 1-1, Αυλωνάρι-Αρτάκη 1-1, Δροσιά-Ακαδημία Ιστιαίας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 25, Ταμυναϊκός 19, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Μακρυκάπα 18, Καστέλλα 16, Απόλλων Ερέτριας 16, Λήλας Βασιλικού 16, Παντριαδικός 13, Αυλίδα 13, Ελλήσποντος 12, Δροσιά 11, Όλυμπος Γυμνού 9, Ηρακλής Ψαχνών 9, Αυλωνάρι 9, Αστέρας Βατώντα 8, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

ΕΠΟ: Πάσα στα θρανία του Βόλου

2004: Ευβοϊκός Χαλκίδας-Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας 2-0

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Καλοχώρι/Παντείχι-Λήλας Βασιλικού 0-3