Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (19/11/2017): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αιδηψός 3-3

Ισοπαλία με σκορ 3-3 για Ολυμπιακό Χαλκίδας και Αιδηψό, σε αναμέτρηση της όγδοης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΕ, που διεξήχθη σαν σήμερα 19/11.

Ο Ι. Μπιμπάι άνοιξε το σκορ στο 12′ για τους φιλοξενούμενους, όμως στο επόμενο λεπτό ο Κυτίνος ισοφάρισε για τους ‘ερυθρόλευκους’, οι οποίοι στο 43′ πήραν το προβάδισμα (2-1) με τέρμα του Πάλλη. Η Αιδηψός ισοφάρισε 2-2 στο 84′ με γκολ του Α. Μπιμπάι και προηγήθηκε ξανά στο 88′ με τον Α. Στεργίου να κάνει το 2-3. Τελικά η ομάδα της Χαλκίδας κατάφερε να φέρει για ακόμη μια φορά το παιχνίδι στην ισοπαλία, με τον Τσιούνη να διαμορφώνει το σκορ σε 3-3, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Σοφίου-Καρβελάς.

ΓΚΟΛ: 13′ Κυτίνος, 43′ Πάλλης, 90’+3′ Τσιούνης-12′ Ι. Μπιμπάι, 84′ Α. Μπιμπάι, 88′ Α. Στεργίου.

Ολυμπιακός Χαλκίδας (Μπάμπης Σαχίνης): Τζουβάρας, Αρβανίτης (90′ Μπασινάς), Κικίδης, Βελής, Σταύρου, Φρυγανάς, Κυτίνος, Τζαφέρος, Πάλλης Μάλλιαρης (75′ Φούρλης), Τσιούνης.

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Σιρπιτσιόγλου (81′ Καπλανάι), Καραγκούνης (55′ Βασιλείου), Κάππες (65′ Φώτου), Μ. Αναγνώστου, Σαμπάι, Στεργίου, Ν. Αναγνώστου (72′ Στέκας), Μακρής, Ι. Μπιμπάι, Α. Μπιμπάι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Μακρυκάπα-Αρτάκη 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Ελλήσποντος 1-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αιδηψός 3-3, Κόσκινα-Καστέλλα 1-0, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 2-4, Αστέρας Βατώντα-Σκεπαστή 2-3, Αυλωνάρι-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-1, Ηρακλής Ψαχνών-Λήλας Βασιλικού 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 24, Ηρακλής Ψαχνών 17, Λήλας Βασιλικού 15, Όλυμπος Γυμνού 13, Κόσκινα 12, Ελλήσποντος 11, Παντριαδικός 10, Αστέρας Βατώντα 10, Αιδηψός 10, Σκεπαστή 8, Μακρυκάπα 8, Καστέλλα 7, Αρτάκη 7, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 3.

Ιμπραΐμοβιτς εναντίον Ρονάλντο, στην τελευταία παράσταση του Σουηδού ενάντια στη Γιούβε