Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (19/11/2017): Αυλωνάρι-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-1

Το Αυλωνάρι επικράτησε με 5-1 της ΑΕΚ Χαλκίδας, σαν σήμερα 19/11, για την όγδοη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 21′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λάμτσε και τρία λεπτά μετά είχαν δοκάρι με τον Καλέντζη, με το Αυλωνάρι να… ισοφαρίζει τα δοκάρια στο 34′ με κεφαλιά του Τσαλιαγκού και το σκορ στο 43′ με τέρμα του Κάραλη. Στο 52′ ο Οντιάμπο ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για τον ΑΟΑ, κάνοντας το 2-1 και είκοσι λεπτά μετά ο Τσαλιαγκός έκανε το 3-1. Ο ίδιος στο 81′ σκόραρε ξανά, κάνοντας το σκορ 4-1, ενώ το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 88′, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπίλα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Περιβολάρης-Νικολάου.

ΓΚΟΛ: 43′ Κάραλης, 52′ Οντιάμπο, 72′ & 81′ Τσαλιαγκός, 88′ Παπίλας-21′ Λάμτσε.

Αυλωνάρι (Γιάννης Μπασούκος): Τζαβάρας, Κόκκος, Δαφνής (70′ Μπρεγκανάκου), Κάραλης, Ιωαννίδης, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς (81′ Γ. Καρλής), Τσαλιαγκός (81′ Β. Βασιλείου), Περιβολάρης (66′ Καράπας), Οντιάμπο.

ΑΕΚ Χαλκίδας (Γιώργος Δάβρης): Ζαφειρόπουλος, Καρβούνης, Κοτρότσιος, Τριανταφύλλου (81′ Εμάνουελ), Σμπρίνης (59′ Ντεγιάννης), Τζαφέρος, Γιαμακίδης, Πεσχύρας, Χρόνης (68′ Σταμέλος), Καλέντζης (75′ Σταμελάκης), Λάμτσε.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Μακρυκάπα-Αρτάκη 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Ελλήσποντος 1-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αιδηψός 3-3, Κόσκινα-Καστέλλα 1-0, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 2-4, Αστέρας Βατώντα-Σκεπαστή 2-3, Αυλωνάρι-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-1, Ηρακλής Ψαχνών-Λήλας Βασιλικού 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 24, Ηρακλής Ψαχνών 17, Λήλας Βασιλικού 15, Όλυμπος Γυμνού 13, Κόσκινα 12, Ελλήσποντος 11, Παντριαδικός 10, Αστέρας Βατώντα 10, Αιδηψός 10, Σκεπαστή 8, Μακρυκάπα 8, Καστέλλα 7, Αρτάκη 7, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 3.

Σαν Σήμερα (8/5/2016): Ηρακλής Χαλκίδας-Κύζικος 0-3 (videos)