Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (19/11/2016): ΑΕΚ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 1-2

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε της ΑΕΚ Χαλκίδας με 2-1, σαν σήμερα 19/11, για τη δέκατη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο Ροντρίγκο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, που ξεκίνησαν πιο δυνατά, στο τρίτο λεπτό και στο 21′ έφτασαν κοντά στο 0-2 με σουτ του Καραχάλιου που σταμάτησε στο δοκάρι. Η ομάδα της Χαλκίδας έφτασε στην ισοφάριση με πλασέ του Βρέττου στο 32′, με την ΑΕΚ να παίρνει τα ‘ηνία’ του αγώνα ως το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα του Βασιλικού είχε και πάλι την υπεροχή και τελικά έφτασε στο ΄διπλό’ στο 86′ χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Λειβαδίτης) του Μαστροκώστα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακωνσταντίνου/Χατζηκαμαγιάννης-Τσαφός.

ΓΚΟΛ: 32′ Βρέττος-3′ Ροντρίγκο, 86′ Μαστροκώστας.

ΑΕΚ Χαλκίδας (Γιώργος Δάβρης): Αγριόδημος, Τζάβρας, Μπισμπικόπουλος, Τσολάκος, Κοκκάλας, Γ. Αγγελάτος (84′ Μετοχιάτης), Βρέττος, Ντούρμας (70′ Τσιμιχόδημος), Σμυρναίος, Παπαδάκης (79′ Ζευγολάτης), Δ. Αγγελάτος.

Λήλας Βασιλικού (Δημήτρης Λύκος): Γ. Ευαγγελινός, Κικίδης, Π. Ευαγγελινός , Αυλωνίτης, Μάλλιαρης, Νάνος, Μεταξάς (90’+ Λαφαζάνης), Καραχάλιος (90’+ Ποδαράς), Ροντρίγκο, Μαστροκώστας, Χρηστίδης (65′ Λειβαδίτης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Όλυμπος Γυμνού-Ελλήσποντος 0-4, Αστέρας Βατώντα-Αυλίδα 0-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 1-2, Μακρυκάπα-Παντριαδικός 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Ταμυναϊκός 3-2, Καστέλλα-Ηρακλής Ψαχνών 1-1, Αυλωνάρι-Αρτάκη 1-1, Δροσιά-Ακαδημία Ιστιαίας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 25, Ταμυναϊκός 19, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Μακρυκάπα 18, Καστέλλα 16, Απόλλων Ερέτριας 16, Λήλας Βασιλικού 16, Παντριαδικός 13, Αυλίδα 13, Ελλήσποντος 12, Δροσιά 11, Όλυμπος Γυμνού 9, Ηρακλής Ψαχνών 9, Αυλωνάρι 9, Αστέρας Βατώντα 8, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

Αβαντίδες: Ευχετήρια ανακοίνωση για Κ. Τσαραντάνη

Αβαντίδες: Φιλικό με Ατρόμητο & απονομή πρωταθλήματος

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (8η αγωνιστική)