Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (18/11/2012): Ωρεοί-Όλυμπος Γυμνού 4-0

Οι Ωρεοί κέρδισαν τον Όλυμπο Γυμνού με 4-0, σαν σήμερα 18/11, για την όγδοη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Μούστος, που ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων, άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με σουτ έξω απ’ την περιοχή και στο 34′ ο ίδιος με εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη οι Ωρεοί συνέχισαν να έχουν την απόλυτη υπεροχή και αφού έχασαν ευκαιρίες έφτασαν στο 3-0 στο 77′, με τον Μούστο να κάνει χατ-τρικ, αξιοποιώντας πέναλτι που κέρδισε ο Ζαχαράκης. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 79′ με γκολ του Κόλεφ, με κοντινό πλασέ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσακός/Πριόνας-Στρουμπούλης.

ΓΚΟΛ: 21′ & 34′ & 77′ Μούστος, 79′ Κόλεφ.

Ωρεοί (Θανάσης Γουρνάς): Μ. Μπιμπάι, Ζαχαράκης, Ρεσούλι, Δημητρίου, Γιουκάι, Αθανασίου, Μούστος, Ιωσήφ (70′ Μαργέτης), Πατσής, Στεργίου (77′ Κόλεφ), Δημουλάκης (88′ Παυλάκης).

Όλυμπος Γυμνού (Σπύρος Σταματούκος): Μωραΐτης, Η. Αργύρης, Ξουρής, Βεσέλι, Ε. Σταματούκος, Δίπλας, Β. Σταματούκος (79′ Α. Ντούρμας), Πασάς (57′ Αποστόλου, Σ. Αργύρης (77′ Μπούρικας), Δ. Ντούρμας, Κιούσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δροσιά-Προποντίδα 2-0, Αυλωνάρι-Δύστος 1-3, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Καστέλλα 4-2, Παντριαδικός-Κύμη 2-2, Απόλλων Ερέτριας-Ιστιαία 1-1, Ωρεοί-Όλυμπος Γυμνού 4-0, Νηλέας Νεοχωρίου-Λήλας Βασιλικού 1-0, Αρτάκη-Κριεζά 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Δροσιά 19, Κύμη 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 15, Δύστος 15, Αρτάκη 13, Λήλας Βασιλικού 12, Καστέλλα 12, Παντριαδικός 10, Απόλλων Ερέτριας 10, Νηλέας Νεοχωρίου 10, Ιστιαία 9, Προποντίδα 8, Ωρεοί 7, Όλυμπος Γυμνού 5, Κριεζά -6.