Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (18/11/2012): Παντριαδικός-Κύμη 2-2

Ισοπαλία με 2-2 στο ματς της Τριάδας της όγδοης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΕ, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Κύμη.

Ο ΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 21′ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χ. Ανέστη, ο Σταθαράς στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 69′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γίγα και έξι λεπτά μετά ο Γιαννουκάκος με κεφαλιά, ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1. Η Κύμη κατάφερε τελικά να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας απ’ την Τριάδα, χάρις στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Β. Ανέστη, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Καμπούρης-Μιχελής.

ΓΚΟΛ: 69′ Γίγας, 75′ Γιαννουκάκος-21′ Σταθαράς (αυτογκόλ), 90’+5′ Β. Ανέστης.

Παντριαδικός (Βαγγέλης Ζέρβας): Σταθαράς, Γ. Χασάνδρας, Γιαννουκάκος (Σταματίου), Μπόκαρης, Σταύρου, Σαρρής, Γίγας, Γραμματικόγιαννης (Καραμούζης), Δ. Χασάνδρας, Τσάλας, Ζήσης (Σκριβάνος).

Κύμη (Βαγγέλης Ντόβολης): Μπασινάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κύρου, Καλογερόπουλος, Κραβαρίτης, Τζελίλι, Κανελίνι, Β. Ανέστης, Μπαλογιάννης (Τσαλιαγκός), Χ. Ανέστης (Δαφνής).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δροσιά-Προποντίδα 2-0, Αυλωνάρι-Δύστος 1-3, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Καστέλλα 4-2, Παντριαδικός-Κύμη 2-2, Απόλλων Ερέτριας-Ιστιαία 1-1, Ωρεοί-Όλυμπος Γυμνού 4-0, Νηλέας Νεοχωρίου-Λήλας Βασιλικού 1-0, Αρτάκη-Κριεζά 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Δροσιά 19, Κύμη 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 15, Δύστος 15, Αρτάκη 13, Λήλας Βασιλικού 12, Καστέλλα 12, Παντριαδικός 10, Απόλλων Ερέτριας 10, Νηλέας Νεοχωρίου 10, Ιστιαία 9, Προποντίδα 8, Ωρεοί 7, Όλυμπος Γυμνού 5, Κριεζά -6.

Τουρνουά ποδοβόλεϊ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (14/7)

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Άγιος Λουκάς/Σκύρος-Προποντίδα 2-3 (pics+videos)

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Πισσώνας-Θύελλα Κοντοδεσποτίου 2-0