Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (16/11/2013): Ταμυναϊκός-Σκύρος 2-1

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε της Σκύρου με 2-1, σαν σήμερα 16/11, για τη 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και αφού έχασαν μια καλή ευκαιρία με τετ-α-τετ του Δαλακλίδη με τον Μητακίδη, κατάφεραν στο  7′ ανοίξουν το σκορ με κεφαλιά του Μανωλάκη. Η Σκύρος, που είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, είχε ακόμη δύο καλές στιγμές, με προσπάθειες του Μανωλάκη (στο 32′-άουτ) και του Στεφάνου (39′-απέκρουσε ο Μητακίδης), ενώ η ομάδα του Αλιβερίου απ’ τη πλευρά της στο πρώτο μέρος είχε δύο αξιόλογες στιγμές με τον Μπασινά (στο 27′ με σουτ έφυγε έξω, στο 30′ με εκτέλεση φάουλ που απέκρουσε ο Καραμπίνης). Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 63′ με κεφαλιά του Αργύρη και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σταμέλου και λάθος έξοδο απ’ τον Καραμπίνη. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε επτά λεπτά μετά, με τον Μπασινά με δυνατό σουτ να ολοκληρώνει την ανατροπή στο σκορ για την ομάδα του.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δύστος-Απόλλων Ερέτριας 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Λήλας Βασιλικού 0-1, Λουκίσια-Καστέλλα 2-0, Ταμυναϊκός-Σκύρος 2-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αρτάκη 1-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αυλωνάρι 3-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Παντριαδικός 2-0, Δροσιά-Ιστιαία 1-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 24, Απόλλων Ερέτριας 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 20, Λουκίσια 20, Αρτάκη 19, Λήλας Βασιλικού 16, Καστέλλα 15, Ταμυναϊκός 14, Δροσιά 13, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 13, Δύστος 12, Αυλωνάρι 11, Σκύρος 10, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7, Παντριαδικός 5.

Katsabet: Δυνατή Κυριακάτικη ‘4δα’!

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Πρόγραμμα & διαιτητές (8,9,10/6)

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-61