Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (16/11/2013): Λουκίσια-Καστέλλα 2-0

Τα Λουκίσια κέρδισαν την Καστέλλα με 2-0, σαν σήμερα 16/11, για τη δέκατη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΛ, που είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό με τέρμα του Σεϊντάρασι. Στην επανάληψη ο ΑΠΟΚ προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, απειλώντας την αντίπαλη εστία κυρίως στο τελευταίο εικοσάλεπτο, με τον Μήτρου στο 75′ που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι αλλά και στο 84′ με προσπάθεια του Τζαμίχα, που απέκρουσε σωτήρια ο Ευσταθίου. Στην εξέλιξη της φάσης, οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, που είχε τελικό αποδέκτη τον Τσιβίκα, ο οποίος ‘σφράγισε’ την επικράτηση της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δύστος-Απόλλων Ερέτριας 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Λήλας Βασιλικού 0-1, Λουκίσια-Καστέλλα 2-0, Ταμυναϊκός-Σκύρος 2-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Αρτάκη 1-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αυλωνάρι 3-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Παντριαδικός 2-0, Δροσιά-Ιστιαία 1-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 24, Απόλλων Ερέτριας 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 20, Λουκίσια 20, Αρτάκη 19, Λήλας Βασιλικού 16, Καστέλλα 15, Ταμυναϊκός 14, Δροσιά 13, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 13, Δύστος 12, Αυλωνάρι 11, Σκύρος 10, Ακαδημία Ιστιαίας 9, Όλυμπος Γυμνού 7, Παντριαδικός 5.

Β’ ΕΠΣΕ: Αλλαγή σε αγώνα πρωταθλήματος

Α’ ΕΠΣΕ: Δροσιά-Μακρυκάπα 1-0