Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (13/11/2010): ΠΑΟ Ρουφ-Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Ο Ηρακλής Ψαχνών αναδείχτηκε ισόπαλος με 1-1 με τον ΠΑΟ Ρουφ, σαν σήμερα 13/11, για την 9η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Εύβοιας παρουσιάστηκε ανταγωνιστική και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι στο 9ο λεπτό με τον Τσοκάνη. Ανέλαβε να το χτυπήσει ο Σέγκος, με τον πορτιέρο των γηπεδούχων Τύρπο να αποκρούει, όμως ο Θ. Μεθενίτης με κοντινό πλασέ κατάφερε στην επαναφορά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 32′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με μακρινό σουτ του Καφέ, ο οποίος είχε δοκάρι για την ομάδα του Ρουφ επτά λεπτά μετά. Στην επανάληψη ο Ηρακλής είχε ευκαιρίες για να φύγει με το ‘διπλό’, με πιο χαρακτηριστική ένα δυνατό σουτ του Φαρούκ στο 54′ που κατέληξε στη συμβολή των δοκών, ενώ στο 75′ μετά σουτ του Τσοκάνη έδιωξε αμυνόμενος, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται υποστηρίζοντας πως η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή του τέρματος (μετά τη συγκεκριμένη φάση αποβλήθηκε ο προπονητής του ‘γηραιού’ Αντώνης Πριόνας, ενώ μετά από λίγα λεπτά αποβλήθηκε και ο Μάριος Σέγκος).

Με τον Ηρακλή Ψαχνών αγωνίστηκαν οι: Α. Μιχελής, Ζουλιώτης, Καλλιμάνης, Ρεπετσάς, Μπαλαμπάνης, Α. Μεθενίτης (46′ Φαρούκ), Μάτσος, Τσοκάνης, Γούναρης (46′ Παπαϊωάννου), Σέγκος, Τριανταφυλλάκης (75′ Ανέστης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΝΤΩΝΗ ΠΡΙΟΝΑ: ‘Παίχτηκε καλό ποδόσφαιρο σε ένα εντελώς ακατάλληλο γήπεδο και όπως ήρθαν τα πράγματα θα μπορούσε η νίκη να ήταν δική μας. Είναι απόλυτα αξιόλογη ομάδα ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ και δικαίωσε την υψηλή βαθμολογική του θέση. Θεωρώ άδικη την αποβολή μου τη στιγμή που είχε διακοπεί το ματς και μπήκα στον αγωνιστικό χώρο με πρόθεση να αποτρέψω συμπλοκές και να προστατεύσω τους παίκτες μου. Τελικά το αποτέλεσμα κρίνεται μάλλον δίκαιο’.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κεραυνός Κερατέας-Ασπρόπυργος 0-1, ΠΑΟ Ρουφ-Ηρακλής Ψαχνών 1-1, Αγία Παρασκευή-Αίας Σαλαμίνας 2-0, Πανηλειακός-Ολυμπιακός Χερσονήσου 0-0, Απόλλων Σμύρνης-Παναιγιάλειος 0-2, Ρόδος-Βύζας 2-1, Παναχαϊκή-Κόρινθος 1-1, Χανιά-Πλατανιάς 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παναιγιάλειος 17, Κόρινθος 16, Ρόδος 16, ΠΑΟ Ρουφ 15, Παναχαϊκή 14, Ηρακλής Ψαχνών 13, Αγία Παρασκευή 12, Αίας Σαλαμίνας 12, Ασπρόπυργος 12, Απόλλων Σμύρνης 10, Ολυμπιακός Χερσονήσου 10, Πανηλειακός 9, Βύζας 9, Χανιά 9, Πλατανιάς 8, Κεραυνός Κερατέας 6.