Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (12/11/2017): Ηρακλής Ψαχνών-Κόσκινα 2-0

Ο Ηρακλής Ψαχνών νίκησε με 2-0 τα Κόσκινα, σαν σήμερα 12/11, για την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο ‘ημίθεος’ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων απ’ το ξεκίνημα, χωρίς όμως να μπορεί στο πρώτο μέρος να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι είχαν και μια καλή στιγμή για να ανοίξουν εκείνοι το σκορ στο 36′ με προσπάθεια του Κουιμτσίδη και σωτήρια επέμβαση με το πόδι απ’ τον Ανδρούτσο. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι τελικά άνοιξαν το σκορ με προβολή του Π.Λ. Σκριβάνου από κοντά και έπειτα από αρχική προσπάθεια με το κεφάλι του Σμυρναίου, που αποκρούστηκε. Λίγο μετά τα Κόσκινα απείλησαν και πάλι με κεφαλιά του Κουιμτσίδη, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ στο 1-0. Στην επανάληψη ο Ηρακλής κυριάρχησε πλήρως, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες και σημειώνοντας το δεύτερο του γκολ στο 54′ με εκτέλεση φάουλ του Γκάβαλη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 81′, το οποίο εκτέλεσε ο Κοκκάλας και απέκρουσε ο Ανδρούτσος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Αργύρης-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 45′ Π.Λ. Σκριβάνος, 54′ Γκάβαλης.

Ηρακλής Ψαχνών (Τάκης Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Κοροβέσης (79′ Στούπας), Δούλος, Γκάβαλης, Μπελίτσος, Γκούρλας, Π.Λ. Σκριβάνος (73′ Χασαπίδης), Τουρκοχωρίτης (79′ Κηρύκος), Σμυρναίος, Π.Δ. Σκριβάνος, Τόλης (66′ Ταψής).

Κόσκινα (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Γ. Δήμου (46′ Μπασινάς), Δ. Δήμου, Κόλλιας, Ευγενίου, Κοκκάλας, Παριανός, Ξιφαράς, Λαθουράς, Μήτρου (79′ Σ. Θωμάς), Κουιμτσίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Καστέλλα-Παντριαδικός 1-3, ΑΕΚ Χαλκίδας-Ελλήσποντος 1-0, Ηρακλής Ψαχνών-Κόσκινα 2-0, Αιδηψός-Μακρυκάπα 1-1, Αρτάκη-Αστέρας Βατώντα 0-0, Απόλλων Ερέτριας-Όλυμπος Γυμνού 2-0, Σκεπαστή-Αυλωνάρι 2-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 21, Λήλας Βασιλικού 15, Ηρακλής Ψαχνών 14, Ελλήσποντος 11, Παντριαδικός 10, Όλυμπος Γυμνού 10, Αστέρας Βατώντα 10, Κόσκινα 9, Αιδηψός 9, Μακρυκάπα 8, Καστέλλα 7, Σκεπαστή 5, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Αρτάκη 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 2.

Απόλλων Ερέτριας: Απέκτησε τον Γ. Σταματάκο

Σαν Σήμερα (18/11/2012): Ωρεοί-Όλυμπος Γυμνού 4-0

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Έμεινε πίσω από νωρίς! (Ζωγράφου-ΧΒΑ 77-62)