Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (12/11/2016): Λήλας Βασιλικού-Απόλλων Ερέτριας 1-1

Λήλας Βασιλικού και Απόλλων Ερέτριας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1, σαν σήμερα 12/11, για την ένατη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο Γ. Τόρα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο τρίτο λεπτό, με το παιχνίδι να είναι πολύ γρήγορο στη συνέχεια, με την ομάδα της Ερέτριας να έχει ευκαιρίες και δοκάρι στο 39′ με τον Αγραφιώτη. Στην επανάληψη ο Απόλλων συνέχισε να είναι επικίνδυνος επιθετικά, χωρίς όμως να μπορεί να βάλει ένα δεύτερο γκολ που θα τον έφερνε πιο κοντά στη νίκη. Μετά το 70′ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και τελικά στο 75′ έφτασαν στην ισοφάριση με γυριστό σουτ του Κουτσαυλή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Καμπούρης-Ρέτσας.

ΓΚΟΛ: 3′ Γ. Τόρα-75′ Κουτσαυλής.

Λήλας Βασιλικού (Δημήτρης Λύκος): Γ. Ευαγγελινός, Κικίδης, Νάνος (46′ Μεταξάς), Αυλωνίτης, Μάλλιαρης, Κουτσαυλής, Λειβαδίτης (56′ Π. Ευαγγελινός), Καραχάλιος (66′ Λαφαζάνης), Ροντρίγκο, Μαστροκώστας, Χρηστίδης.

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Ε. Τόρα, Μετσανάι, Φουρμούζης, Βελαέτης, Σμπιλίρης, Μπαλόζι (79′ Φραγκάκης), Ρούσσος, Ντουλαβέρης, Αγραφιώτης (90’+2′ Κάκος), Γ. Τόρα, Μώρος (66′ Ξυλάς).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Ψαχνών-Μακρυκάπα 4-1, Λήλας Βασιλικού-Απόλλων Ερέτριας 1-1, Ελλήσποντος-Αστέρας Βατώντα 0-0, Όλυμπος Γυμνού-Καστέλλα 0-1, Αυλίδα-ΑΕΚ Χαλκίδας 2-1, Παντριαδικός-Αυλωνάρι 2-1, Ταμυναϊκός-Δροσιά 3-0, Αρτάκη-Ακαδημία Ιστιαίας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 24, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Ταμυναϊκός 19, Καστέλλα 15, Μακρυκάπα 15, Λήλας Βασιλικού 13, Απόλλων Ερέτριας 13, Παντριαδικός 13, Αυλίδα 12, Όλυμπος Γυμνού 9, Ελλήσποντος 9, Ηρακλής Ψαχνών 8 (-6), Αυλωνάρι 8, Δροσιά 8, Αστέρας Βατώντα 7, Ακαδημία Ιστιαίας -6 (-6).