Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (12/11/2011): ΑΕ Χαλκίδας-Δροσιά 1-1

ΑΕ Χαλκίδας και Δροσιά αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1, σαν σήμερα 12/11, για την ένατη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Μπουγάς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο πέμπτο λεπτό, με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο στη συνέχεια και τον ΑΠΚΟ να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. Στο 56′ έμειναν με παίχτη λιγότερο οι φιλοξενούμενοι (αποβολή Παναγιωτάκου) και στο 68′ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία (αποβολή Μεταξά). Τελικά στο 79′ ο Μπασούκος έφερε το ματς στα ίσα για τη Δροσιά και ο ίδιος στις καθυστερήσεις έχασε μεγάλη ευκαιρία για να δώσει το ‘διπλό’ στην ομάδα του, με σουτ που απέκρουσε σωτήρια ο Σαλεμής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΕ Χαλκίδας-Δροσιά 1-1, Απόλλων Ερέτριας-Όλυμπος Γυμνού 0-2, Λήλας Βασιλικού-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0-1, Αλάτσατα-Αρτάκη 0-2, Καστέλλα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 4-1, Προποντίδα-Ταμυναϊκός 3-0, Αυλωνάρι-Ιστιαία 1-2, Ωρεοί-Κριεζά 0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 24, Αρτάκη 21, Κριεζά 20, Όλυμπος Γυμνού 19, Προποντίδα 19, Δροσιά 17, Ιστιαία 14, Καστέλλα 12, Απόλλων Ερέτριας 11, Λήλας Βασιλικού 10, Ωρεοί 10, Αλάτσατα 10, ΑΕ Χαλκίδας 9, Ταμυναϊκός 4, Αυλωνάρι 3, Ολυμπιακός Χαλκίδας 1.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Ορισμός αγώνων πρωταθλήματος