Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (11/11/2018): Απόλλων Ερέτριας-Πανθηραϊκός 0-2 (photos+video)

Νέα ήττα για τον Απόλλωνα Ερέτριας, αυτή τη φορά στο ‘Ενωσιακό’ απέναντι στον Πανθηραϊκό, με την ομάδα της Σαντορίνης να φεύγει απ’ την Εύβοια έχοντας κερδίσει με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι, που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, τελικά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43′ με τον Γαϊδαρτζή. Η ομάδα της Ερέτριας είχε μια καλή στιγμή στο 27′ με κεφαλιά του Τόρα που κατέληξε στη συμβολή των δοκαριών.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν, χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Όλα κρίθηκαν οριστικά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Γαϊδαρτζής και πάλι σκόραρε, με χτύπημα πέναλτι αυτή τη φορά, που κέρδισε ο Πολυκράτης απ’ τον Χριστοδουλόπουλο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μπασινάς, Μετσανάι, Ρούσσος, Κοντός (84′ Σμιλήρης), Χριστοδουλόπουλος, Καλοχωρίδης, Μώρος, Μπαλόζι, Κοκκάλας (53′ Κορακιανίτης), Τόρα, Αμαραντίδης (84′ Τρεγκάι).

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Διαμαντής, Γκίκας (50′ Κολέτσης), Χουσούρης, Αγοραστός, Μπιρμπίλης, Παληγεώργος, Κονσταντίνοφ (59′ Βλάχος), Κόντι (70′ Λούκα), Ντούμος, Τορεσούσκα (85′ Πολυκρέτης), Γαϊδαρτζής.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Α’ ΕΠΣΕ: Καλοχώρι/Παντείχι-Λήλας Βασιλικού 0-3

Σαν Σήμερα (13/5/2017): Αστέρας Βατώντα-Μακρυκάπα 1-2

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ: Τρεις προσθήκες και μια αποχώρηση