Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (11/11/2017): Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0 (video)

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε του Ολυμπιακού Χαλκίδας με 2-0, σαν σήμερα 11/11, για την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή απέναντι στους νεανικούς ‘ερυθρόλευκους’, ανοίγοντας το σκορ στο πρώτο λεπτό της επανάληψης με τέρμα του Παλαιολόγου και δύο λεπτά μετά ο Μαστροκώστας διπλασίασε τα τέρματα τους. Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις και χωρίς άγχος η ομάδα του Βασιλικού κράτησε ως το τέλος το προβάδισμα, παίρνοντας έτσι το ‘τρίποντο’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Πριόνας-Κούκουρα.

ΓΚΟΛ: 46′ Παλαιολόγος, 48′ Μαστροκώστας.

Λήλας Βασιλικού (Γιώργος Λάμπρου): Μαντάς,Τζάβρας (72′ Κικίδης), Μπούρικας (60′ Σεϊνταράσι), Καρλατήρας, Παλαιολόγος, Ρωμανός, Μπαλόζι (57′ Γ. Αγγελάτος), Καραχάλιος, Κατσίμπρας, Μαστροκώστας (72′ Μετοχιάτης), Δ. Αγγελάτος.

Ολυμπιακός Χαλκίδας (Μπάμπης Σαχίνης): Τζουβάρας, Κικίδης, Πάλλης, Βελής, Σταύρου, Φρυγανάς (90’+ Χατζηαντωνίου), Φούρλης (68′ Μυτάκης), Τζαφέρος, Τσιούνης (82′ Αθανασόπουλος), Παπαδέδες (53′ Μάλλιαρης λ.τ.), Κυτίνος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Καστέλλα-Παντριαδικός 1-3, ΑΕΚ Χαλκίδας-Ελλήσποντος 1-0, Ηρακλής Ψαχνών-Κόσκινα 2-0, Αιδηψός-Μακρυκάπα 1-1, Αρτάκη-Αστέρας Βατώντα 0-0, Απόλλων Ερέτριας-Όλυμπος Γυμνού 2-0, Σκεπαστή-Αυλωνάρι 2-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 21, Λήλας Βασιλικού 15, Ηρακλής Ψαχνών 14, Ελλήσποντος 11, Παντριαδικός 10, Όλυμπος Γυμνού 10, Αστέρας Βατώντα 10, Κόσκινα 9, Αιδηψός 9, Μακρυκάπα 8, Καστέλλα 7, Σκεπαστή 5, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Αρτάκη 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 2.