Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (11/11/2017): Καστέλλα-Παντριαδικός 1-3

Ο Παντριαδικός κέρδισε στην Καστέλλα την τοπική ομάδα με 3-1, σαν σήμερα 11/11, για την έβδομη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Μάλλιαρη και έπειτα από σέντρα του Τσαλιαγκού, με τον ΑΠΟΚ στη συνέχεια να έχει δύο χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με σουτ του Μπασινά (το πρώτο κατέληξε στο δοκάρι, το δεύτερο το απέκρουσε ο Καραχάλιος σε φάση τετ-α-τετ). Η ομάδα της Τριάδας έφτασε στο δεύτερο της τέρμα στο 79′ με τον Μάλλιαρη στην επαναφορά (προηγήθηκε πλασέ του Καραντάκη και απόκρουσε του Κηρόπουλου) να στέλνει ξανά την μπάλα στα δίχτυα. Ο Τζαμίχας μείωσε στο 87′ σε 1-2, δίνοντας ελπίδες στους γηπεδούχους, όμως τρία λεπτά μετά ο Καραντάκης με σουτ ‘σφράγισε’ το ‘τρίποντο’ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Καμπούρης-Αργύρης.

ΓΚΟΛ: 87′ Τζαμίχας-3′ & 79′ Μάλλιαρης, 90′ Καραντάκης.

Καστέλλα (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Κ. Χασάνδρας (46′ Ξυνογαλάς, 81′ Κατσικάς), Κουρούπης, Χ. Βότσης, Μακρής, Μπασινάς, Σπανός, Γκίκας (46′ Δεληγιώργης), Α. Νικούλης, Τζαμίχας, Ζήσης (65′ Τσούρτης).

Παντριαδικός (Άγγελος Βογιατζής): Καραχάλιος, Καραμπέτσος (71′ Αναστασίου), Πασάι, Μάλλιαρης, Τσαλιαγκός, Χαζαρίδης, Γ. Χασάνδρας, Γκρινιάρης, Τσούτσης (82′ Μουτουσίδης), Καραντάκης (90’+ Βαξεβάνης), Δ. Χασάνδρας (65′ Σκευοφύλαξ).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Καστέλλα-Παντριαδικός 1-3, ΑΕΚ Χαλκίδας-Ελλήσποντος 1-0, Ηρακλής Ψαχνών-Κόσκινα 2-0, Αιδηψός-Μακρυκάπα 1-1, Αρτάκη-Αστέρας Βατώντα 0-0, Απόλλων Ερέτριας-Όλυμπος Γυμνού 2-0, Σκεπαστή-Αυλωνάρι 2-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 21, Λήλας Βασιλικού 15, Ηρακλής Ψαχνών 14, Ελλήσποντος 11, Παντριαδικός 10, Όλυμπος Γυμνού 10, Αστέρας Βατώντα 10, Κόσκινα 9, Αιδηψός 9, Μακρυκάπα 8, Καστέλλα 7, Σκεπαστή 5, ΑΕΚ Χαλκίδας 4, Αρτάκη 4, Ολυμπιακός Χαλκίδας 2.

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ζάρακες-Κάρυστος 2-1