Β΄ ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (11/11/2012): Αστέρας Δροσιάς-Ελλήσποντος 2-2

Αστέρας Δροσιάς και Ελλήσποντος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, σαν σήμερα 11/11, για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 6′ με τέρμα του Μπουρλίδη και στο 17′ ο Ρήγας διπλασίασε τα τέρματα τους. Η ομάδα της Δροσιάς αφού έχασε την ευκαιρία να μειώσει στο 65′ με δοκάρι του Δεληγιάννη, τα κατάφερε στο 80′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαρσαμά, που ήταν ο παίκτης που πέτυχε και το δεύτερο γκολ του Αστέρα, ισοφαριζόντας σε 2-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Καντούρος-Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 6′ Μπουλίδης, 17′ Ρήγας-80′ & 90’+4′ Βαρσαμάς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ: Παμφίλης, Φρυγανάς, Δεληγιάννης, Αθηναίος, Πετρόπουλος (80′ Καρτάλας), Κορδής, Αφράτης (63′ Μαρίνος), Γαληγιάννης (45′ Ελευθερίου), Λάμπρου, Βαρσαμάς, Ελευθερίου.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ: Βασιλείου, Πατρινός, Κολιόπουλος, Καραγιάννης, Θωμόπουλος, Μακότση, Σταμούλος (75′ Φτούλης), Τουζούν, Ρήγας (66′ Ντουλελλάρι), Μπουρλίδης, Στρατής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αλάτσατα-Σκύρος 0-2, Αυλίδα-Ληλάντιο 0-2, Αστέρας Δροσιάς-Ελλήσποντος 2-2, Ερμήλιος-Εύριπος 1-2, Ταμυναϊκός-Αμαρυνθιακός 1-0, Μαρμάρι-Κάρυστος 1-1, Κόσκινα-Καλοχώρι/Παντείχι 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ταμυναϊκός 18, Σκύρος 12, Κάρυστος 12, Ληλάντιο 11, Ελλήσποντος 10, Αστέρας Δροσιάς 10, Αυλίδα 10, Ερμήλιος 7, Εύριπος 7, Κόσκινα 5, Αλάτσατα 3, Καλοχώρι/Παντείχι 3, Μαρμάρι 2, Αμαρυνθιακός 1.