Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (10/11/2018): Όλυμπος Γυμνού-Ταμυναϊκός 1-1 (video)

Ισόπαλοι αναδείχτηκαν Όλυμπος Γυμνού και Ταμυναϊκός, για την πέμπτη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με πλασέ του Ντούρμα, όμως η ομάδα του Αλιβερίου έφερε το ματς στα ίσα λίγο πριν την ανάπαυλα με μακρινό σουτ του Κούτρα στο 43′, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ αφού στην επανάληψη το 1-1 δεν άλλαξε, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν ευκαιρίες στην επανάληψη για να ολοκληρώσουν την ανατροπή στο σκορ και την ομάδα του Γυμνού να ακολουθεί αποτελεσματική αμυντική τακτική, προσπαθώντας κυρίως να ‘χτυπήσει’ στην κόντρα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Νέγρης-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 20′ Ντούρμας-43′ Κούτρας.

Όλυμπος Γυμνού (Παναγιώτης Κοντόγιαννης): Θ. Σακκής, Κιούσης (62′ Μήτρου), Ν. Σακκής, Ρουμπής, Μπισμπικόπουλος, Η. Αργύρης, Ντούρμας, Κηρύκος, Kadimadio (73′ Χ. Κουτσαυλής), Σ. Αργύρης (46′ Γιανκούμπα), Βλάχος (87′ Τσούμαρης).

Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Μητακίδης, Δήμου (46′ Φωτόπουλος), Πιλάτης, Μάλλιος, Θ. Κουτσαυλής, Αναστασίου, Πομάρες (54′ Κρόκος), Κούτρας, Λάμπρου (88′ Καρατζάς), Τσούτσης (73′ Παριανός), Βρέττος.

Ευβοιώτες διαιτητές σε εθνικά πρωταθλήματα (16-18/3)

ΔΟΑΠΠΕΧ: Διακοπή λειτουργίας αθλητικών εγκαταστάσεων, λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων

Σαν Σήμερα (29/3/2015): Κύμη-Μαρούσι 91-59 (video)