Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (10/11/2018): Κεραυνός Χαλκίδας-Απόλλων Παραλίας 1-1 (photos)

Κεραυνός Χαλκίδας και Απόλλων Παραλίας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο ‘Πάρκο του Λαού’, στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Απόλλων Παραλίας άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Κηπιώτη, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα με τον Κουζούλογλου. Στη φάση της ισοφάρισης, οι άνθρωποι της ομάδας της Παραλίας υποστήριξαν πως ο Κεραυνός δεν τήρησε το ‘fair play’ και διαμαρτυρήθηκαν έντονα. Δημιουργήθηκαν επεισόδια εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου, τα οποία συνεχίστηκαν και μετά το τέλος του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Σιμιτζής-Καρβελάς.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 90′ Ζία.

ΓΚΟΛ: 90′ Κουζούλογλου-11′ Κηπιώτης.

Κεραυνός Χαλκίδας (Στέλιος Μωραΐτης): Εμμανουηλίδης, Βαρτζής ( 65′ Μπάμπολης), Καρκαλής, Δάβρης, Στάμου (71′ Φλόριαν), Συνοδάκης, Μάντεσης (59′ Δουρμούσογλου), Αποστόλου, Καρβελάς, Κουζούλογλου, Ζαφείρης.

Απόλλων Παραλίας (Παντελής Μάλαμας): Γκάκος, Γ. Βλάχος, Κοροβέσης, Λέκος, Δημητρίου, Κωνσταντόπουλος, Κανάνι (90′ Κοροβέσης), Κηπιώτης, Δάσκος (78′ Ρίζος), Λιάνας (89′ Θ. Βλάχος), Πατρινός (72′ Τσουπεής).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Σαν Σήμερα (30/4/2014): Νίκη Βόλου-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (videos)

ΙΟ Χαλκίδας: Απονομές πρώτων αγώνων του 2019 (pics)

Ευβοϊκός ΓΑΣ: Συμμετοχή στους ‘Χειμερινούς αγώνες’